На цей важливий факт, який перетворився  за останні три роки у стабільну тенденцію,  було звернуто увагу членів виконавчого комітету Татарбунарської міської ради  в ході чергового засідання виконкому, на якому поміж інших  питань  розглядалися підсумки оздоровлення та відпочинку дітей  в 2018 році.

 Начальник відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету (апарату) Татарбунарської міської ради Любов Лютикова, яка представила основні показники аналізу даного напрямку діяльності міської ради, підкреслила, що відповідно із зростанням кількості оздоровлених дітей зростають і розміри коштів, виділених бюджетом на оздоровлення. В підтвердження  даного факту були наведені  наступні цифри:  в 2016 році за кошти міського бюджету оздоровлено 51 дитину  на загальну суму 128,5 тисяч гривень;  2017 році – 70 дітей на загальну суму 148,4 тисяч гривень,  і показник 2018 року становить – 81 дитина на загальну суму 164, 2 тисяч гривень.

 

  Любов Лютикова зазначила, що відповідно до міської програми «Оздоровлення дітей міста Татарбунари на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням міської ради № 24-VІІ  18 січня 2016 року, оздоровчий відпочинок дітей проходить протягом  липня – серпня в комунальному дитячому оздоровчому закладі «Зорька», з яким міська рада  уклала договір про відпочинок та оздоровлення дітей міста Татарбунари.  В оздоровчий заклад   направляються  діти віком  від  7 до 16 років, які проживають і навчаються у місті  та потребують соціальної уваги і підтримки: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з багатодітних  та малозабезпечених сімей; діти, які постраждали внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС; діти, батьки  яких  є  учасниками АТО; а також діти, які  є  членами міського  шахово-шашкового клубу та міської  команди  з футболу, талановиті та обдаровані діти – переможці всеукраїнських,  обласних,  районних,  міських  конкурсів,  олімпіад, фестивалів, змагань, спартакіад та відмінники  навчання.  Тривалість  відпочинку становить 7 днів для членів  шахово-шашкового клубу та дитячої  футбольної команди «Колос – Татарбунари»  і 14 днів – для всіх інших зазначених категорій дітей. Путівки надаються  безоплатно.

  В ході обговорення  аналітичної інформації, практично, всі члени виконкому не підтримали критичні зауваження члена виконкому Ігора Вторенка щодо недостатньої кількості, на його думку, оздоровлених міських дітей.  Позиція  переважної більшості членів виконкому  з цього питання  констатувала  наявність стабільної тенденції до зростання такого показника.

 Коментуючи  представлені результати, міський голова Андрій Глущенко зазначив, що в умовах функціонування інших  міських програм, спрямованих на створення сприятливих умов для виховання та навчання найпривілейованішої категорії  жителів міста: дітей та молоді, показники оздоровлення і відпочинку  міських дітей за кошти міського бюджету в комунальному дитячому оздоровчому закладі «Зорька» є добрими. Міський голова підкреслив, що всі  інші програми («Діти м. Татарбунари» на 2016-2020 роки»,  «Розвиток футфолу в місті Татарбунари», «Розвиток шахів та шашок в місті Татарбунари», Програми культурно-масових та мистецьких заходів)  також сприяють активному відпочинку, а значить і оздоровленню дітей, на що із міського бюджету виділяються значні кошти.   Окрім цього,   щорічно вагомі розміри коштів міського  бюджету спрямовуються на пільги по сплаті   за харчування  в дошкільних  навчальних закладах міста;  також щорічно із загального  та спеціального фондів міського бюджету проходе фінансування витрат   районного  бюджету у вигляді субвенцій  на харчування дітей пільгових категорій двох міських шкіл, придбання для  учнів навчальної літератури, здійснення поточного та капітального ремонту навчальних закладів. В цілому, забезпечення потреб  юного покоління нашого міста, як наголосив міський голова, являється одним із найголовніших пріоритетів діяльності Татарбунарської міської ради, і їх комплексне вирішення буде здійснюватися  із врахуванням всіх напрямків освітнього, духовного та фізичного розвитку міських дітей.

IMG 9471IMG 9471IMG 9471IMG 9471