Як було обіцяно раніше, ми продовжуємо надавати  користувачам персональної сторінки Татарбунарського міського голови інформацію про втілення фінансово-економічних завдань на пріоритетних напрямках розвитку міста  в 2018 році. Впродовж минулого року це були окремі інформаційні повідомлення про поточний стан справ в місті. Тепер до вашої уваги  ця інформація узагальнена, за результатами її  розгляду на останніх сесіях та виконкомах міської ради.

       Дві попередні узагальнені інформації стосувалися  виконання міського бюджету в 2018 році та стану водопровідно-каналізаційного господарства в нашому місті («Що в місті з водою»).

     * Впровадження нових методів роботи у сфері благоустрою міста Татарбунари:

      діяльність міської ради на зазначеному напрямку побудована на принципах поступового переходу до реконструкції та будівництва  міських доріг; модернізації вуличного освітлення; системного облаштування паркових зон  та інших міських територій, озеленення міста,  задіяння нових технологій в питаннях забезпечення належного санітарного стану міста. Ми виходимо з того, що наше місто є місцем спільного проживання його жителів, для яких необхідно забезпечити можливий на сьогоднішній день рівень впорядкованості міських територій, чистоту

та охайність на його вулицях, в парках, скверах, прибудинкових територіях, та в цілому благовлаштованість об’єктів  міста, а також його санітарно-екологічну безпеку.

 

       Протягом 2018 року в питаннях благоустрою міста спостерігалося спільне бачення  депутатського корпусу і виконавчого комітету  міської ради, яке спрямувало нас, в цілому, на позиції необхідності  оновлення і цієї сфери в місті. З метою такого оновлення, міська рада застосувала нові методи в своїй роботі та комплекс більш сучасних заходів:

  1. 1. Так, ми третій рік підряд збільшуємо фінансову підтримку сфери благоустрою. За 2018 рік у цю сферу було спрямовано  4 184,0 тис. грн. (2016 рік: 2 118,1 тис. грн.; 2017 рік: 3 241,3 тис. грн.).
  2. 2. З метою   здійснення   більш   ефективного   управління   у   сфері   будівництва  в  місті                                                                           Татарбунарською міською радою засновано  комунальне підприємство «Бесарабія», завданнями якого є технічний нагляд за будівництвом та капітальним ремонтом капітальних споруд; проведення аварійно - ремонтних та інших видів робіт на водопровідних та каналізаційних мережах міста; виконання окремих видів проектно - кошторисних робіт; технічне опрацювання документів, проектно-кошторисної документації стосовно будівництва капітальних споруд; вирішення  усіх технічних питань, що виникають в процесі проектування і будівництва та інші завдання.
  3. 3. Ми приступили до здійснення капітального ремонту, будівництва і створення нових об’єктів благоустрою в місті, що координують комунальне підприємство «Бесарабія» і управління майном комунальної власності і благоустрою Татарбунарської міської ради ( облаштування та ремонт пішохідних доріжок та тротуарів; підтримка в належному стані та будівництво нових міських доріг; покращення і оновлення вуличного освітлення; озеленення міста; догляд за об’єктами архітектурно-культурної спадщини; облаштування дитячих спортивних та ігрових майданчиків; розміщення  в місті нових об’єктів інфраструктури, які необхідні для загального користування).                                                                           
  4. 4. В минулому році була продовжена діяльність із введення нових стандартів у сфері поводження з твердими побутовими відходами - експериментального проекту з роздільного збирання твердих побутових відходів. На початковому етапі  сортування здійснювалося на території двох міських контейнерних площадок із збирання та вивезення відходів по одному виду відходів за схемою «окремо пластик» та «окремо всі інші види відходів». Станом на грудень 2018  року кількість таких площадок із окремого збору відходів  збільшилася до семи. Поступово таке сортування буде розширюватися на всю територію міста,  і жителі нас в цьому підтримують.  
  5. 5. З метою застосування більш системного підходу до утримування міста в належному санітарному стані  в 2018 році розпочато роботу над схемою санітарної очистки території міста Татарбунари, змістом якої буде регламентація порядку проведення усіх видів робіт із санітарного очищення та прибирання в місті, організації  збирання та вивезення твердих побутових відходів; розміщення контейнерних площадок в місті; застосування систем і методів збирання  твердих  відходів.  Схема  також  буде  визначати   кількість  спеціально   обладнаного

транспорту для збирання  і перевезення відходів та  необхідного інвентарю для здійснення всіх видів робіт із санітарної очистки. Дія схеми  буде розрахована  на 25 років із акцентуванням на першочергові п`ять років та визначенням довгострокових заходів.

  1. 6. В рамках системного благоустрою ми поглибили співпрацю з жителями нашого міста:

     - тут нами відновлена добра традиція проведення   спільних весняних  та   літньо-осінніх  Днів  довкілля;

     - з метою заохочення жителів міста для підтримання  чистоти та охайності на вулицях і біля своїх помешкань, міська рада впроваджує матеріальні та моральні стимули:  а саме, ми ввели в практику проведення щорічного конкурсу на кращу вулицю та кращий будинок в місті, підсумки якого підводяться під час святкувань в День міста. Всі визначені переможці отримують  від Татарбунарської міської ради нагороди та цінні подарунки.                 

- підтримуємо і розвиваємо ініціативу жителів міста, здійснюємо спільні проекти благоустрою міста, прикладом цього є:  втілення проекту із роздільного збирання твердих побутових   відходів,   який   здійснюється   спільно   з   місцевим    підприємцем;   задіяння   для благоустрою міста спецтехніки, яку надають підприємці міста (трактор-подрібнювач); облаштування  криниці з питною водою  на вулиці Суворова.

  1. 5. Посилюємо контроль у рамках визначення долі відповідальності за благоустрій у місті жителів багатоквартирних будинків та всіх суб`єктів господарювання.

      Нижче  інформація про практичні кроки у сфері благоустрою за  2018 рік.

IMG 1852IMG 1852IMG 1852IMG 1852IMG 1852IMG 1852