Багатьох жителів міста Татарбунари та навколишніх сіл буквально вразила ситуація, яка склалася  на  Татарбунарському міському ринку із закриттям молочного корпусу і переведенням торгівельних місць для молочної продукції до м`ясного корпусу.  Фактично,  ці дії адміністрації ринку, які були здійснені без жодного попередження і пояснення, були сприйняті населенням не просто негативно, а з  великим обуренням.

 Частково цю ситуацію намагалися з`ясувати члени виконкому на  останньому робочому засіданні, під час розгляду питання щодо несанкціонованої торгівлі деякими видами продовольчих товарів на приринковій площі міста Татарбунари. На засідання була запрошена директор  Татарбунарського ринку Галина Чумаченко, проте її  інформація з приводу цього питання  не задовольнила членів виконкому, які в ході подальшого  обговорення  утворили тимчасову робочу групу із вивчення фактів, викладених на засіданні начальником управління Держпродспоживслужби в Татарбунарському районі Валентином  Збудчаком. 

   Зважаючи на  загальні обставини  навколо зазначеного питання та враховуючи той факт, що Татарбунарська міська рада не може втручатися у господарську діяльність Татарбунарського сільгоспринку (на підставі статті 23 Господарського Кодексу України),  Татарбунарський міський голова Андрій  Глущенко звернувся з листом до директора ринку з проханням надати роз’яснення щодо переведення продавців молочної продукції до м`ясного корпусу.

   24 березня 2019 року Татарбунарська міська рада отримала письмову відповідь щодо даного питання від директора дочірнього підприємства «Татарбунарський сільгоспринок» Татарбунарської райспоживспілки Галини  Чумаченко.

Надаємо повний текст даного листа-відповіді:

                                                                                                                                                                 Міському голові м.Татарбунари

                                                                                                                                                                   А.П.Глущенку

  На Ваш лист від 20.03.2019 року за № 03-20/300   з проханням надати роз’яснення щодо переводу продавців молочної продукції  в м`ясний корпус, адміністрація дочірнього підприємства «Татарбунарський сільгоспринок» Татарбунарської РСС роз’яснює:

 Згідно п.11 Правил торгівлі на ринках, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.02.2002 року за № 288/6576 зі змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції № 172/702/332/108 від 03.07.2003 року:

 «Реалізація  сільгосппродуктів, продовольчих, непродовольчих товарів, живої худоби, птиці, кормів, домашніх тварин, декоративних птахів, акваріумних риб, посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, овочевої і квіткової розсади, живих садових квітів, насіння овочевих культур і квітів проводиться на спеціалізованих ринках чи на спеціально виділених рядах (секціях) змішаних ринків з обов’язковим дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог».

Ринок у нас змішаного типу, будівлі та споруди належать підприємству на праві приватної власності, підприємство повністю працює на самофінансуванні і дозволити собі таку розкіш, як окремий павільйон для 4-5 осіб, торгуючих молочною продукцією, з економічної точки зору – це прямий шлях до збиткової діяльності. Працювати собі у збиток підприємство не має морального права і тому не порушуючи ніяких правил і законів було прийнято рішення в м`ясному корпусі ринку створити зону торгівлі молочною продукцією та встановити спеціальні прилавки.

IMG 6842IMG 6842IMG 6842IMG 6842Спеціалізовані зони продажу продукції в корпусі наочно позначені  про їх призначення. Усі торгівельні місця позначені номерами. Порушень ветеринарно-санітарних правил для ринків, затверджених Наказом від 04.06.1996 року за № 23, немає.

Директор

ДП «Татарбунарський ринок»

Татарбунарської РСС                                                                                                      Г.М.Чумаченко