Останні за часом  роки  наше місто, як і в цілому держава,  проходить через нелегкі економічні випробування. Протягом, майже, вже трьох десятиліть періодичних економічних криз  в країні стався  занепад житлово-комунального господарства. Все, що було в цій сфері  закладено і збудовано в 50-60-х роках минулого століття,  використовувалося  на повну потужність без здійснення оновлення інфраструктури і внесення відповідних капіталовкладень. Така ситуація сьогодні у всіх регіонах України, в містах і селах. Не являється виключенням і наше місто, водопровідне-каналізаційне господарство якого потребує  стовідсоткової модернізації.

      Місто потерпає від нестачі води, нерегулярності доходження її з необхідним рівнем тиску до споживачів, втрат води  в умовах проходження застарілою  і  зношеною водопровідною мережею. В 2016 році  Татарбунарська міська рада розпочала системну роботу із реконструкції    та    капітального    ремонту    водопровідно - каналізаційних    мереж, яку здійснює комунальне підприємство «Водопостачальник».  В цій  діяльності  підприємство  почало застосовувати цілий ряд нових методів і технологій, але не завжди ця робота  знаходить підтримку у  жителів міста, тому що серед них є такі, які  хочуть швидких кардинальних змін. Саме такі споживачі «не розуміють дій» КП «Водопостачальник», яке  в силу наявних фінансово-технічних ресурсів здійснює поступове технічне переоснащення  у цій сфері і долає наслідки  безгосподарського відношення останніх десятиліть.

       Сьогодні у нас  кризова ситуація на вулиці Кооперативна.  В 2011 році, в умовах відсутності води,  на вулиці Кооперативній  були проведені роботи з водопостачання.  Всі технічні матеріали були закуплені жителями вулиці, а безпосередні роботи проведені  силами комунального підприємства «Водопостачальник». Вода на Кооперативній з`явилася, збільшилася і кількість абонентів з-за додаткового їх підключення, проте наслідком цього стало  падіння дебету води  в артезіанській свердловині.                

       З 2017 року   у водопостачанні вулиці, взагалі, розпочалися перебої. Проблема цієї вулиці: подача води залежить від рівня води в башні, коливання якої призводить до зменшення води, яка надходить до домогосподарств. Враховуючи цю проблему, КП «Водопостачальник» розробив план заходів врегулювання даної ситуації, який складається із проведення робіт по збільшенню дебета води за рахунок підключення до артсвердловини, що знаходиться по вулиці Князєва, на території  гаражів колишнього колгоспу ім.Татарбунарського повстання. Також КП «Водопостачальник» впроваджує заходи по зменшенню втрат води в мережі, яка подає воду на вулицю Кооперативна ( на сьогодні ці втрати сягають  30% , які покриваються за рахунок міського бюджету, в тому числі за рахунок платників податків). З метою зменшення втрат води, КП «Водопостачальник» запропонував жителям вулиці Кооперативна  винести лічильники води на вуличні площадки для здійснення  доступного та безперешкодного контролю.

      Як вже показує подібна практика на інших вулицях міста, там де винесено лічильники на вулицю, втрати води складають лише 2%. Значно, в рази  у водомережі покращується ситуація з  тиском води, внаслідок чого споживачі отримують воду більш регулярно, як це можна подати на прикладі вулиць Миру, Нагорна, Кілійська, Борисівська, 23 серпня.    

      Для практичного втілення цього плану заходів «Водопостачальник» розпочав роботи з прокладення  водогону від башні, яка надає воду вулиці Кооперативна,  до башні, розташованої  по вулиці Князєва. Але, при  здійсненні цих робіт  комунальне підприємство зіштовхнулося з супротивом  жителів вулиці Кооперативна.  Для врегулювання спірних питань, міською радою були організовані збори жителів вулиці, де були здійснені роз’яснення: для чого проводиться об`єднання двох свердловин Кооперативна та Князєва, а також  гострої необхідності винесення лічильників на вуличні площадки та  встановлення точки обліку на башні Кооперативна, що надасть змогу виявити, які саме гілки водогону дають втрати.

       5 квітня  за ініціативою жителів вулиці Кооперативна  міський голова  Андрій Глущенко провів зустріч із  представниками вулиці, на якій  детально розповів про причини ситуації, яка склалася з водозабезпеченням цієї вулиці та  охарактеризував шляхи її подолання.

        Дане питання цього ж дня було підняте  депутатами на черговій 34-й сесії. Після  достатньо гострих дебатів рішення з цього питання так і не було прийнято, але переважна більшість  депутатів (13 з 16-ти присутніх) підтримали ідею винесення лічильників на вулиці по кожному домогосподарству і об`єднання артезіанських свердловин вулиць Кооперативна та Князєва.

IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257