В рамках здійснення повноважень у сфері соціального захисту населення, делегованих органам місцевого самоврядування державою, виконавчий комітет Татарбунарської міської ради розглянув питання окремих аспектів зайнятості місцевого населення. Зокрема, на  черговому засіданні виконкому було обговорено проблему забезпечення тимчасової зайнятості  осіб, які залишилися без роботи і знаходяться на обліку в Татарбунарській філії Одеського обласного центру зайнятості, а також працівників, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного зменшення до 50-ти відсотків  тривалості робочого часу у зв’язку із скороченням, зупиненням виробництва продукції.

         Під час обговорення зазначено, що громадські та інші роботи тимчасового характеру  можуть допомогти людям в таких обставинах підтримати їх соціально і  фінансово та створити сприятливі умови для  пошуку постійної зайнятості. При цьому акцентовано, що ці роботи обов’язково повинні нести суспільно корисну спрямованість, економічну, соціальну та екологічну користь і відповідати потребам місцевої територіальної громади.

        Згідно  зазначених критеріїв,  члени виконкому визначили  достатньо об`ємний  перелік видів громадських робіт, до яких віднесли: благоустрій та впорядкування територій громади;  кур’єрську доставку товарів першої необхідності людям похилого віку, особам з інвалідністю/надання послуг із їх догляду, обслуговування, соціально-медичного патронажу;  упорядкування меморіалів, пам’ятників та місць поховання захисників Вітчизни;  екологічний захист навколишнього середовища, впорядкування та озеленення територій місцевих зон відпочинку та туризму, придорожніх смуг, ліквідація стихійних сміттєзвалищ та снігових заметів; підсобні та допоміжні роботи під час ремонту приміщень, будівель установ та інше.

       Організаціями та підприємствами, на яких покладається організація таких робіт, визначено: виконавчий комітет  (апарат) Татарбунарської міської ради; комунальне підприємство (далі КП) Татарбунарської міської ради  «Бесарабія»;  управління майном комунальної власності та благоустрою в місті;  КП «Водопостачальник»;  КП  «Джерело Святої Покрови» (Баштанівка);   КП «Дмитрівка» (Дельжилєр);  КП «Струмочок» (Струмок);   КП «Джерело Білолісся» (Білолісся).

        Організація громадських робіт буде здійснюватися на території всіх населених пунктів, які підпорядковані Татарбунарській міській раді (м.Татарбунари, села Білолісся, Дельжилєр, Борисівка, Глибоке, Нерушай, Струмок, Спаське, Баштанівка, Новоолексіївка). Направлення на громадські роботи буде координувати Татарбунарська філія  Одеського обласного центру зайнятості. Фінансування громадських робіт передбачено за рахунок коштів місцевого бюджету та коштів Фонду загальнообов’язкового  державного соціального страхування на випадок безробіття.

527528