Рішення  про створення інституту громадських інспекторів з охорони об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Татарбунарської міської ради,  прийняли члени виконавчого комітету на черговому засіданні виконавчого комітету.

       Залучення  жителів громади до активної співпраці в питаннях охорони місцевих культурних пам`яток  буде здійснюватися з метою  постійного спостереження за станом пам`яток, їх використання, проведення  реставраційних робіт, а також  протидії порушенню законодавства про охорону культурної спадщини та її  руйнуванню.

        Згідно положення,  затвердженого  виконавчим комітетом з цього питання,  до сфери компетенції громадських інспекторів буде входити:  здійснення  громадського контролю за дотриманням нормативно-правових актів про охорону культурної спадщини;  сприяння захисту об’єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; участь в охоронних заходах  відносно пам`яток  місцевого чи державного значення у разі виникнення загрози їх пошкодження або руйнування;  популяризація справи охорони культурної спадщини; роз’яснення  громадянам вимог законодавства у зазначеній сфері та інші функції.

       Здійснювати підбір громадських інспекторів і  координувати їх роботу  буде відділ культури, сім`ї  та молоді Татарбунарської міської ради. Свою діяльність громадські інспектори  мають здійснювати на громадських засадах, проте за активну участь в охороні пам`яток, їх робота може стимулюватися міським головою у вигляді нагороджень грамотами, відзнаками та преміями.  Відповідно до Закону України «Про  охорону культурної спадщини» громадські інспектори отримають право  безумовного доступу до об’єктів  культурної спадщини  для їх обстеження, ознайомлення зі станом зберігання, характером та способом використання, ведення реставраційних робіт, одержання відповідних даних та наукового вивчення. В зоні уваги громадських інспекторів будуть перебувати пам’ятники архітектури та  об’єкти, пов’язані з історичними подіями.

33333