За дорученням Татарбунарського міського голови Андрія Глущенка  в міській раді пройшло екстрене засідання оперативного штабу з надзвичайних ситуацій у зв’язку  з переведенням Одеської області в «червону зону»  з коронавірусу. В порядку денному розглядалося  одне питання: «Про вжиття додаткових протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID – 19  на території  Одеської області».

       Секретар Татарбунарської міської ради Олександр Лєсніченко звернувся до членів штабу - старостів сіл та керівників установ, з  оперативною інформацією щодо епідеміологічної ситуації в Одеській області. Зазначено,  що станом на 22 березня поточного року з початку епідемії в області  виявлено 98249 підтверджених випадків коронавірусної  хвороби. Але, якщо раніше за добу фіксувалося до 500-та випадків захворювання, то за останній тиждень цей показник зріс майже до 1000. Наповнюваність лікарень з хворими на COVID – 19  досягла 69 %. Основною причиною цієї ситуації  є  порушення карантинних обмежень населенням, а також працівниками закладів, установ та організацій. У зв’язку з  цим  комісія з питань  техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації  прийняла рішення встановити в області з 23 березня  «червоний» рівень епідеміологічної небезпеки.

       На характеристиці заходів, які мають бути вжиті на місцях зупинився керівник оперативного штабу,  директор КП «Бесарабія» Денис Котовенко. В першу чергу піднімався аспект заборони на роботу закладів торгівлі промисловими товарами, громадського харчування, розважальних закладів;   встановлення  додаткових карантинних обмежень для населення;  здійснення санітарної обробки та дезінфекції  громадських місць, ринкових територій, приміщень та транспорту.  

      В ситуації, яка складається,  також  потрібно задіяти заходи із створення  безпечних умов праці для працівників  в установах та організаціях шляхом  впровадження посилених санітарно-гігієнічних дій та норм, - на цьому акцентував головний спеціаліст з питань надзвичайних ситуацій  і цивільного захисту та охорони праці Татарбунарської міської ради  Сергій Дутка.

        За результатами обговорення винесеного питання прийнято рішення  підготувати  попередження для керівників установ, закладів, організацій та суб’єктів господарювання  про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, посилення інформаційно-роз`яснювальної  роботи в колективах щодо дотримання санітарно-гігієнічних норм і правил запобігання зараженню інфекцією.

IMG 7416IMG 7416IMG 7416IMG 7416IMG 7416