Ситуація неоформлених трудових відносин та недотримання законодавства  про працю являється останнім часом найбільш гострою проблемою у сфері зайнятості населення  в новоутворених громадах.  Татарбунарська міська рада шляхом створення  постійної робочої комісії з цих питань  взяла цей напрямок місцевої економіки на свій контроль. 

       На другому черговому засіданні комісії, що пройшло в ці дні  в міській раді,  були розглянуті  чотири питання, які охоплюють аспект  легалізації праці  у сфері надання послуг таксі;  проведення інспекційного відвідування суб’єктів господарювання  з метою виявлення неоформлених трудових відносин; виявлення фактів нарахування заробітної плати менше мінімально встановленого  законодавством рівня; погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та  виплату пенсій, призначених на пільгових умовах.

       На засідання комісії були запрошені   підприємці, які надають послуги таксі, та представники різних суб’єктів господарювання, у яких виявлені факти порушень законодавства про працю. Члени комісії проаналізували інформації начальника Татарбунарської державної податкової інспекції Головного управління ДПС в Одеській області  Тамару Газір-Базан;  начальника відділу обслуговування громадян № 18 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області Світлану Гречко; головного державного ревізора – інспектора Південного відділу податків і зборів з фізичних осіб управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС в Одеській області Марію Жерихову; начальника юридичного відділу Татарбунарської міської ради Віталія Борденюка та головного спеціаліста з питань інвестицій сектору економічного розвитку відділу бухгалтерського обліку, економічного розвитку та фінансової звітності виконавчого комітету (апарату)  Татарбунарської міської ради, секретаря комісії   Аллу Лужну. Також була вислухана позиція з приводу піднятих питань  всіх запрошених підприємців та  інших роботодавців.

       Голова комісії  Олександр Лєсніченко, який вів засідання, звернув увагу його учасників на необхідність спільного вирішення  питання легалізації трудових відносин та заробітної плати.  Важливість саме такого підходу продиктована тим, що нелегальна зарплата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до місцевого бюджету та державних соціальних фондів. Її виплата без сплати встановлених податків і зборів є грубим порушенням законів України, що підпадає під адміністративну та кримінальну відповідальність, - зауважив голова комісії.

       В ході засідання члени комісії  обговорили  шляхи вжиття  заходів, спрямованих на детінізацію відносин у сфері зайнятості та  затвердили робочу групу інспекційного відвідування організацій, підприємств, суб’єктів підприємницької діяльності з питань виявлення неоформлених трудових відносин та незадекларованої праці.

IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085IMG 8085