Діяльність із  проведення різного виду будівельних, ремонтних робіт, тендерних процедур закупівлі твердого палива на об’єктах житлово-комунального господарства та в соціально-культурній сфері громади  розпочата міською радою  відразу із завершенням весни.  Відповідно до плану заходів, затвердженого  розпорядженням Татарбунарської міської ради  від 19.05.2021 року № 129 «Про підготовку об’єктів житлово-комунального, паливно-енергетичного господарства та соціально-культурної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2021 -2022 років» був утворений оперативний штаб, який взяв контроль над  основними аспектами забезпечення стабільного функціонування об’єктів соціальної сфери та ЖКГ в зимових умовах.

      З того часу виконавчий комітет міської ради на кожному із своїх засідань піднімає різні питання здійснення нових завдань в рамках підготовки  до опалювального сезону 2021-2022 років. Триває постійний діалог міського голови, старост сіл та керівників комунальних підприємств і установ Татарбунарської громади з цієї актуальної теми на даний період.  На останньому за часом засіданні, що відбулося наприкінці вересня,  члени виконкому ще раз проаналізували стан готовності місцевої громади до наближення зими. Докладну  узагальнюючу  інформацію з цього питання представив учасникам засідання начальник відділу з питань управління майном, архітектури та земельних відносин Татарбунарської міської ради Ігор Катанов.

      Відзначено, що переважна частина  заходів, які здійснюються в цьому важливому напрямку, припадає на заклади освіти, культури, охорони здоров’я та комунальні господарства, що забезпечують стабільну роботу водопровідно-каналізаційної мережі та благоустрій громади. Як  відмітив  керівник  відділу, на даний час заплановані роботи в зазначених сферах виконано на  рівні 80-100%.  Так, в закладах освіти завершено, або перебувають на стадії завершення капітальні ремонти спортивної зали та частини приміщень будівлі Татарбунарської загальноосвітньої школи № 1 ім. В.З.Тура; спортивного майданчика  Татарбунарського НВК «Школа – гімназія»;  будівлі Струмківського НВК; покрівлі даху майнового комплексу ясел-садка «Веселка» с. Нерушай.  У всіх навчальних та дошкільних закладах котли та системи опалення до  нового опалювального сезону готові.  Заплановано придбати вугілля 1000,0 тонн, станом на 10 вересня  вже  було завезено 350,0 тонн.

       В комунальному некомерційному підприємстві «Татарбунарська багатопрофільна лікарня» здійснюється заміна опалювального твердопаливного котла в інфекційному відділенні та харчоблоці, 4-х опалювальних котлів на електричні у поліклінічно-консультативно-діагностичному відділенні, проводиться утеплення та герметизація вікон по відділенням, йде заміна ламп освітлення на лампи ЛЕД. Придбано 120 тонн вугілля, заплановано придбання ще 180-ти тонн.

       У всіх 9-ти закладах (лікарських амбулаторіях та фельдшерсько-акушерських пунктах) Татарбунарського центру первинної медико-санітарної допомоги повністю перевірена та підготовлена система опалення. Закуплено 35 м³ дров, розпочалася доставка вугілля. В Білоліській та Дмитрівській амбулаторіях проведено ремонт котлів опалення.

      В рамках підготовки  оптимального функціонування закладів культури в осінньо-зимовий період проведено тендерну процедуру та закуплено 23,0 тонн вугілля та 1 тонну паливних брикетів. В будинках культури, клубах та бібліотеках населених пунктів місцевої громади застосовується водяне (котельні), пічне опалення та використання електричних приборів.

       Для забезпечення безаварійного водопостачання та водовідведення, вивезення  твердих відходів  споживачів комунальними підприємствами міста та сіл громади  першочергова увага приділяється  ревізії та випробуванні водопровідних та каналізаційних систем, утепленню водопровідного обладнання, поточному ремонту будівель КНС-1, КНС-2, КОС ВНС-1  та інших будівель при артсвердловинах, йде перевірка водомірів та електролічильників. Також триває створення необхідного запасу сипучого матеріалу для посипання спусків доріг та тротуарів, паливно-мастильних матеріалів, проводиться підготовка спецтехніки для застосування в зимових умовах.

       В ході обговорення представленої інформації члени виконкому прийшли до висновку, що  підготовка об’єктів комунального господарства, закладів освіти, охорони здоров’я та культури до зимових умов  здійснюється  планомірно та послідовно.

IMG 8888IMG 8888IMG 8888