Одним із важливих завдань вищих та місцевих органів влади України в умовах воєнного часу являється забезпечення продовольчої безпеки населення, недопущення зростання цін на продукти і товари соціального значення та вжиття заходів із загальної стабілізації споживчого  ринку.

Дієвим механізмом моніторингу цін на продукти харчування, ліки, паливно-мастильні матеріали та інші товари першої необхідності в Одеській області стали робочі групи з контролю за ціновою ситуацією. Утворені обласною та районними військовими адміністраціями, а також при виконавчих комітетах місцевих рад, робочі групи  здійснюють контроль цін в постійному режимі.

В Татарбунарській міській раді ці питання координує відділ з питань управління майном, архітектури та земельних відносин. Спеціалісти відділу спільно з працівниками місцевих відділень Держпродспоживслужби та Національної поліції проводять моніторинг та аналіз цін в місцевих торговельних мережах, які користуються найбільшим споживацьким попитом. Як правило, це завжди попередньо визначені торговельні заклади, що здійснюють продаж продуктів харчування та товарів першої необхідності, соціальну значимість яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 223. 

Вивчення робочими групами динаміки  цін на  26 видів продуктів та товарів,  що надає перелік цієї постанови, не являється перевіркою дотримання суб’єктами господарювання державної дисципліни цін, а є їх оперативним дослідженням з метою сталого забезпечення населення необхідними продуктами та товарами на достатньому рівні. За результатами цієї діяльності, аналітична інформація надається до Головного управління Держпродспоживслужби, де у разі підвищення роздрібної ціни на визначений вид товару проводиться аналіз розміру торговельної надбавки, яка застосовується при формуванні роздрібної ціни на цей вид товару.

На даний час результати моніторингу цінової ситуації на території Татарбунарської громади підтверджують фактор перебування місцевих цін в межах норми та не перевищення їх торговельної надбавки не вище 10 %. Споживчий ринок на визначену групу продуктів і товарів стабілізувався, спостерігається достатній рівень забезпечення населення  цими видами вітчизняної харчової та промислової продукції. А це окремі види круп, хлібобулочних виробів, м’яса яловичини, свинини та птиці, молочні продукти, яйця, олія, цукор, основна овочева група. Поряд з цим, відмічається відсутність в місцевих аптеках деяких медикаментів та є перебої постачання скрапленого газу і дизпаливом. Татарбунарська міська рада продовжує утримувати контроль в цьому напрямку в  постійному штатному режимі.