IMG 9966

До такого висновку дійшли члени виконкому на останньому за часом черговому засіданні виконавчого комітету під час квартального підведення підсумків програми соціально-економічного та культурного розвитку Татарбунарської міської територіальної громади на 2022 рік.

Як відзначила начальник відділу бухгалтерського обліку, економічного розвитку та фінансової звітності міської ради Любов Лютикова, особливістю виконання програмних завдань протягом I кварталу стало виключне акцентування основної діяльності структурних підрозділів, комунальних служб, установ та підприємств міської ради на питаннях збереження необхідного рівня життєзабезпечення населення Татарбунарської громади. А це широке коло таких напрямків, як:

  • забезпечення сталої роботи підприємств житлово-комунального господарства з раціональним використанням наявних ресурсів;
  • надання безперебійних комунальних послуг із водопостачання та належної санітарної очистки міста та сіл Татарбунарської громади;
  • утримання в належному стані об’єктів благоустрою: площ, вулиць парків, скверів, пам’ятників культури;
  • збереження мережі закладів освіти, охорони здоров’я, культури та спорту, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування;
  • надання соціальної підтримки та адресної соціальної допомоги жителям громади;
  • надання якісних адміністративних та соціальних послуг місцевому населенню та внутрішньо переміщеним особам;
  • вирішення питань національної безпеки та оборони.

Акценти, зміщені на ці напрямки, були зумовлені військовим часом в Україні, який фактично призупинив початок виконання інших важливих соціально-економічних завдань. Таких як проведення капітальних та поточних ремонтів різних об’єктів соціальної інфраструктури, подальша модернізація місцевих галузей економіки та удосконалення матеріально-технічної бази комунальних підприємств, установ та закладів.

Протягом першого кварталу 2022 року до водопровідно-каналізаційного господарства з місцевого бюджету спрямовано 1 779,7 тис. грн. Функції з благоустрою місцевої території профінансовано у сумі 3 517,9 тис. грн.

В рамках виконання заходів цільової програми «Милосердя на 2021-2025 роки» виділено адресну матеріальну допомогу різним соціальним категоріям у сумі 116,3 тис. грн.

На розвиток та утримання закладів дошкільної, позашкільної та загальної середньої освіти було спрямовано кошти (із врахуванням базової дотації та освітньої субвенції з державного та обласного бюджетів) – 33 726,3 грн., в тому числі:

  • утримання дошкільних закладів - 6 915,7 тис.  грн.;
  • утримання загальноосвітніх шкіл - 23 686,5 тис. грн..

На оплату енергоносіїв в закладах охорони здоров’я з місцевого бюджету виділено – 1 656,2 тис. грн.

Для фінансової підтримки  КП «ДОЗ «Зорька»  спрямовано кошти у сумі 120,0 тис. грн.

В рамках розвитку спорту 323,4 тис. грн. виділено комунальному закладу «Спортивний клуб Татарбунари» на проведення обласних змагань та товариських зустрічей з футболу.

З метою виконання заходів з питань національної безпеки та оборони із резервного фонду, передбаченого місцевим бюджетом на 2022 рік, протягом першого кварталу поточного року використані кошти у розмірі 144,2 тис. грн.

Подальше виконання заходів програми соціально-економічного та культурного розвитку Татарбунарської міської територіальної громади на 2022 рік перебуває на постійному контролі керівництва та апарату міської ради, її депутатського корпусу та виконавчого  комітету.