зустріч з інспектором держпраці

Минулого тижня міський голова провів робочу зустріч з головним державним інспектором з питань праці Головного управління Держпраці з метою обговорення та організації спільної роботи між Головним управлінням Держпраці в Одеській області та Татарбунарською міською радою на третій квартал в рамках інформаційної компанії «ВИХОДЬ НА СВІТЛО».

Метою зустрічі було обговорення питання незадекларованої праці, порушення прав працівників в умовах воєнного стану та надання консультативної підтримки, зокрема з питань організації трудових відносин на підприємствах.

Татарбунарська міська рада, як орган місцевого самоврядування, активно сприяє проведенню зазначеній кампанії. Разом з представниками Головного управління фахівці міськради надають підприємствам консультації з питань організації трудових відносин. Комісія, до складу якої, серед інших, входять представники Татарбунарської районної філії обласного центру зайнятості, контролює стан легалізації робочих місць на підприємствах району.

Учасники зустрічі розглянули перелік питань спільної роботи:

– порушення прав працівників в умовах воєнного стану;

– легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення;

– зміни у трудовому законодавстві, ухвалені Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Зокрема, звернули увагу на питання оплати праці за різними режимами роботи, переведення та зміни істотних умов праці, розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця або працівника, встановлення та обліку робочого часу і часу відпочинку, тривалості відпусток, призупинення дії трудового договору, запровадження роботи за графіками змінності для окремої категорії працівників тощо.

Також, на робочій зустрічі, дійшли згоди, щодо організації системної роботи комісії з легалізації робочих місць за участю представників Татарбунарської районної філії обласного центру зайнятості.

Зустріч пройшла в атмосфері доброзичливості взаєморозуміння та впевненості подальшої плідної співпраці.