20220914 145906

Шановні Татарбунарці!

Останніми днями в соціальних мережах поширюються публікації, ініційовані власниками тимчасових споруд, розташованих поблизу міського ринку. Ці публікації викликані тим, що підприємці отримали від міської влади письмові нагадування про те, що документи на право розміщення цих споруд (паспорта прив’язки) втратили чинність, у зв’язку із чим їх необхідно демонтувати та звільнити земельні ділянки. Ці нагадування не є примхою міської влади, а ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та об’єктивних потребах забезпечення життєдіяльності громади.

В 2012 році в зв’язку з ремонтними роботами та неможливістю надати місце для ведення підприємницької діяльності на території ринку були надані дозволи та виготовлені паспорти прив’язки терміном на 5 років для ТИМЧАСОВИХ споруд. В 2017 році, коли збіг термін тих документів, ринок все ще не мав можливості надати торгівельні місця для цих підприємців. Тому були виготовлені нові паспорти прив’язки терміном ще на 5 років, але за умови, що протягом вже цього терміну на території ринку будуть знайдені та надані торгівельні місця для ведення підприємницької діяльності. На сьогоднішній день термін цих паспортів закінчився. Ринок повідомив підприємців про готовність надати необхідні торгівельні місця, а існуючі споруди мають бути демонтовані.

Ключовим для розуміння всього цього, є слово ТИМЧАСОВІ. Тобто ті, що існують протягом певного часу, а не постійно. І треба зрозуміти, що термін законного розміщення цих об’єктів вже сплинув.

Слід також додати, що з моменту встановлення зазначених споруд в міську раду надійшло безліч звернень від мешканців, що дані споруди створюють перешкоди для пересування, знищують тротуар, який неможливо привести до ладу, поки вони не будуть демонтовані, спотворюють вигляд центральної частини нашого міста, що біля них дуже брудно і постійно багато сміття тощо.

В зв’язку з цими зверненнями міською радою неодноразово розглядались питання про заборону розміщення тимчасових споруд в центрі міста Татарбунари. А оскільки дозволи про розміщення були надані до розгляду цих питань, то і було погоджено і повідомлено підприємцям, що нові паспорти надаватись не будуть, а їм натомість будуть надані місця на території ринку.

Виникають питання. Коли вони отримували документи на право розміщення споруд, вони не бачили термін дії дозвільних документів? Чи вони не погоджувалися з умовами розміщення? Якщо не погоджувалися, то навіщо вони все ж таки розмістили ці споруди?

Всі ці проблеми потрібно вирішувати. І міська рада їх вирішить. А мешканці міста отримають більше вільного громадського простору, кращий благоустрій та безпеку життєдіяльності.

З повагою
Татарбунарський міський голова
Андрій Глущенко