Відповідно до п.п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України №2755-УІ 02.12.2010 (Далі-Кодексу), нарахування податків на майно фізичним особам проводиться контролюючими органами, які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 Кодексу, податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Кодексу.

Платники земельного податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельних ділянок для проведення звірки даних щодо:

розміру площ та кількості земельних ділянок, шо перебувають у власності та/або користуванні платника податку;

права на користування пільгою зі сплати податку з урахуванням положень пунктів 281.4 та 281.5 Кодексу;

розміру ставки земельного податку; нарахованої суми плати за землю.

Платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки відповідно до п.п. 266.7.3. п. 266,7 ст. 266 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо:

об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у. власності платника податку;

розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку;

права на користування пільгою із сплати податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

Платники транспортного податку відповідно до п.п. 267.6.10 п. 267.6 ст. 267 Кодексу, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою (місцем реєстрації) для проведення звірки даних щодо:

а)  об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в)  нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності (платники земельного податку документів на право користування пільгою, а також у разі зміни розміру ставки) контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) платнику податку нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).