В ці травневі дні мільйони  людей повертаються своєю пам’яттю до незабутнього травня 1945 року, щоб з глибокою повагою згадати тих, хто відстояв в боротьбі  з нацизмом право на життя, свободу та справедливість.  Сотні тисяч обелісків та меморіалів в ці дні вкрилися весняними квітами,  запалав вічний вогонь як символ вічного спомину про людей, яких назавжди  забрала війна. 

  9 травня до меморіалу загиблим воїнам прийшли вшанувати подвиг героїчних захисників та визволителів Вітчизни  численні жителі  та гості міста Татарбунари.

  Відкриваючи урочистий мітинг з нагоди 71-ї річниці Дня Перемоги Татарбунарський міський голова  Андрій Глущенко звернувся до ветеранів війни та всіх інших  учасників мітингу зі словами  подяки та привітань: «ми, сучасні покоління, вдячні за самовідданість і масовий героїзм захисників та визволителів нашої Вітчизни. На віки збережемо світлу пам'ять про всіх співвітчизників,  що відвоювали мир та свободу на нашій землі. Вже п`яте покоління прийшло на зміну тим, на чию долю випали страшний військовий тягар, море сліз, крові  і страждань. Але безсмертний подвиг переможців, які відстояли свободу і незалежність своєї Вітчизни назавжди залишаться в наших серцях  і пам`яті  майбутніх поколінь».

Слова  великої  шани  військовій гідності, мужності  та відвазі героїчних переможців над фашизмом  лунали у виступах голови Татарбунарської  районної ради Віктора Донкоглова, виконуючого обов’язки  заступника голови  Татарбунарської  районної державної адміністрації Ганни Назаренко,  настоятеля Свято-Успенського храму, благочинного Татарбунарського району протоієрея о. Віталія, голови Татарбунарської районної  організації ветеранів України  Марії Нєгой, учениці 9-го класу Татарбунарського навчально-виховного комплексу «Школа  – гімназія» Людмили Кречун.  По-особливому сприймалися слова ветерана війни     Олександра Івановича Кравченка, який проникливо сказав, «що Перемога  у Великій Вітчизняній війні була здобута згуртованістю та єдністю багатьох національностей, що проживали в єдиній країні, силою духу  людей, готових йти на самопожертву заради  визволення не тільки своєї Батьківщини, а й багатьох європейських країн».

Учасники урочистого мітингу вшанували  всіх, хто віддав своє життя в роки війни заради майбутніх поколінь, хвилиною мовчання  та поклали  квіти до меморіалу загиблим воїнам.

 

Урочистості були продовжені святковою денною і вечірньою концертною програмою на центральній площі міста, та святковим феєрверком. Керівники міста та району прийняли участь в гостинному прийомі ветеранів, який  має вже традиційну назву «солдатська каша».

    

 Пройдуть роки, але в пам'яті вдячних нащадків збережуться події воєнного лихоліття  і славної Перемоги,  імена тих людей, які в роки своєї юності перенесли всі труднощі і повернули  людству дорогоцінний мир!