Як одна із болючих точок  життєдіяльності  міста Татарбунари, ця проблема являлася причиною нарікань зі сторони власників домашніх тварин  протягом тривалого часу. Дана ситуація виникла з-за підвищення рівня зорюваності земель навколо міста та неправильного  використання пасовищ, які залишилися.

  У зв’язку з великою актуальністю питання та реагуючи на звернення жителів міста, на черговому засіданні  постійної депутатської комісії Татарбунарської міської ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно – територіального устрою та охорони навколишнього середовища  були обговорені  можливі шляхи врегулювання цієї ситуації. 

  Члени комісії та запрошені на засідання представники ряду служб району, а також татарбунарської громади  висловили свою думку та пропозиції з даного питання.  Акцентуючи на самозахопленні трьома приватними суб’єктами господарювання території міста Татарбунари розмірами більше, ніж 300 га, що знаходиться на виїзді з міста в сторону м.Одеси, член виконкому міської ради  Борис Чумаченко наголосив на тому, що на  зазначеній ділянці протягом всього року ведеться  товарне виробництво,  розведення та випасання худоби при нехтуванні правил випасання, і цим самим  наноситься шкода громадським пасовищам. Та, найголовніше, де здійснювати випас худоби людям у яких немає такої кількості тварин?  Борис Чумаченко запропонував розробити положення про використання та утримання громадських пасовищ, в якому мають бути прописані необхідні правила згідно закону,  що забезпечить права всіх  власників тварин  та створить можливість контролювати процес використання пасовищ.

 Житель міста Татарбунари  Іван Максимчук, який активно опікується цією проблемою,  звернув увагу на необхідність чіткого визначення меж  громадських пасовищ, а також вніс пропозицію  щодо  доцільності створення об’єднаної спілки власників тварин і тим самим покласти на спілку відповідальність за дотримання правил  використання пасовищ.

   Як зазначив депутат міської ради Олег Молога, така спілка змогла б визначати розміри плати власників тварин за кількість голів, які будуть випасатися, а також займатися підсівом тих культур, які потрібні на пасовищах.

 

  План дій вирішення цього питання запропонував заступник голови міської ради Олександр Лєсніченко, зокрема:  оформити землі належним чином, встановивши для цієї роботи місячний термін; також в місячний термін розробити положення про використання та утримання громадських пасовищ; та за цей період створити спілку об’єднання власників худоби в м. Татарбунари .

 Підводячи підсумки обговорення, голова  постійної депутатської комісії  міської ради з питань регулювання земельних відносин, адміністративно – територіального устрою та охорони навколишнього середовища Іван Христич сказав, що після опрацювання положення з його нормами обов’язково будуть ознайомлені власники  худоби, які будуть випасати її на громадських пасовищах.

 За результатами засідання  для розробки положення про використання та утримання громадських пасовищ на території Татарбунарської міської ради утворено тимчасову комісію  ради у складі:

 

·  Катанов І.В. – начальник земельного відділу Татарбунарської міської ради 

·   Максимчук І.І. – представник татарбунарської громади 

·   Гажийський В.В. – депутат Татарбунарської міської ради

· Чумаченко Б.М. – член виконкому   Татарбунарської міської ради 

·  Борденюк В.М.– юрист Татарбунарської міської ради

·  Градинар І.В.– представник Держгеокадастру

· Куртев В.І. – представник Держпродспоживспілк

  Ігнатенко О.В. – представник ветеринарної медицини.