Як  показує  життєва практика, за братськими похованнями біля пам’ятників та меморіалів, місцями поховань людей, які приймали участь в тих чи інших історичних подіях (Друга світова війна, Татарбунарське повстання), які є на території  нашого міста, здійснюється постійний нагляд  та впорядкування. Цю функцію в місті виконують працівники  управління майном комунальної власності Татарбунарської міської ради.  І  виконують   вони  її сумлінно.  

 Значно важче підтримувати санітарний порядок та благоустрій  на міських кладовищах  в силу їх загального користування.  Як об’єкти комунальної власності  вони обслуговуються  також УМКВ міської ради. Виключенням являються  місця самих поховань та  ритуальні  споруди  над ними, за станом яких слідкують рідні та близькі  залишивших життя  людей. 

 Проблемних  моментів сьогодні в цій сфері вистачає. В першу чергу, це недостатня облаштованість міських кладовищ, яка повинна відповідати вимогам Закону України «Про захоронення та похоронну справу»,  що особливо сьогодні проявляється  на 2-му міському кладовищі. Це і  недотримання людьми, які прибирають  місця поховань, визначених правил винесення сміття, внаслідок чого його купи зосереджуються вздовж паркану кладовищ. На жаль, з-за різних причин  не всі поховання впорядковуються, особливо на 1-му (старому) кладовищі,  в  деяких його місцях захаращеність кущами  та травою  з часом  тільки посилюється.

  Свою  посильну допомогу  по облаштуванню 2-го міського кладовища   пропонують підприємці Павло Глобишин та Ірина Руденко, яким за рішенням виконкому Татарбунарської міської ради  від 31 березня 2016 року надано дозволи на укладення договору з УМКВ міської ради про надання послуг з організації та проведення похорон в  м. Татарбунари.   З метою уточнення об’єктів облаштування, розподілу території за суб’єктами підприємництва в Татарбунарській міській раді утворено робочу групу, яка  провела  обговорення  цих питань  з виїздом на місце.

  Члени робочої групи, яку очолив заступник Татарбунарського міського голови Олександр Лєсніченко, звернули увагу на необхідність впорядкування центрального входу та під`їзду до місця захоронень, встановлення  металічних воріт при вході, тротуарних доріжок   на території. Було також вирішено в найближчій перспективі поділити територію на сектори   та окремі ряди.  Актуальним також є  питання водозабезпечення  території, що  буде вирішуватися поступово.

 

   

В цілому,  члени робочої групи погодили  основні напрямки  спільної роботи з визначених питань та механізми їх вирішення.