Шановні  жителі  міста  Татарбунари! 

  Для кожного із  нас  наше місто є  спільним місцем проживання. І для того, хто тут народився, і для того, хто, переїхавши з інших місць, обрав його для свого подальшого життя,  не може бути байдуже якими  вулицями  він буде ходити, яким повітрям дихати, які краєвиди будуть оточувати його навкруги, як будуть сприймати місто  його гості та який імідж буде мати місто за своїми межами.

Зазвичай, коли говорять про гарне і впорядковане місто та добре організований господарський лад в ньому, - вживають слово «комфорт».Умови життя в такому комфортному місті передбачають для  його жителів  певну зручність, спокій, впевненість у безпеці, затишок.У нашому місті говорити сьогодні  про наближення до таких стандартів комфортності   ми  можемо, поки що,на рівні обговорення та прийняття перспективних планів та завдань, так як  така сприятлива обстановка в місті формується з часом і під впливом цілого комплексу критеріїв. Таких наприклад, як наявність стабільної системи водопостачання, каналізаційних мереж, високий рівень надання населенню адміністративних та побутових послуг, відповідність суспільним запитам медичного та соціального обслуговування,  можливість працевлаштування, умови для розвитку бізнесу, транспортні комунікації,сучасний архітектурний облік та інше.

Але, якщо для ефективного розвитку зазначених сфер необхідні оптимальні економічні можливості, наявні ресурси, нові технології, більш досконалий та сучасний рівень адміністрування, то такі найважливіші критерії визначення комфортності місця проживання як  впорядкованість території міста, чистота та охайність на його вулицях,в парках, скверах, прибудинкових територіях, зовнішній вигляд будинків, екологічна безпека, свідоме ставлення до  благоустроєних об’єктів  міста, та в цілому його благоустрою, - вимагають по більшості позицій  конструктивного об`єднання інтересів міської влади та самих городян, та найголовніше, доброї волі людей, їх бажання не просто бачити своє місто красивим та гостинним,а й приймати постійну участь у підтриманні порядку,чистого екологічного середовища, безпечного санітарного стану, збереженні та примноженні його благоустроєного  добротного вигляду. Стабільне забезпечення цього чинника комфортності  вже дозволить нам досягти певного рівня привабливості міста, природного затишку та душевного комфорту кожного, хто в ньому проживає.

Для проведення цієї  діяльності не потрібно багато зусиль. Найважливіше тут – системність, постійний контроль, тісна взаємодія міської влади, суб’єктів господарювання та жителів міста. Оскільки питання  забезпечення належного санітарного стану міста, його впорядкування та благоустрій  є одним із найважливіших напрямків діяльності  Татарбунарської міської ради, її виконавчий комітет та депутатський корпус  застосовують саме такі підходи в своїй роботі. Практично, жодна сесія міської ради не проходить без обговорення  того чи іншого аспекту питань благоустрою та утримання належного порядку і санітарного стану в місті.Загальна ситуація в місті в цій сфері піддається щомісячному аналізу на засіданнях виконавчого комітету міської ради.

Добрий старт  у вирішенні питань благоустрою  взяли  постійні депутатські комісії Татарбунарської  міської  ради,  а їх утворено п’ять: комісія з питань бюджету, фінансів,соціально-економічного розвитку, планування та обліку (голова – Коровель А.В.), комісія з питання водопостачання, водовідведення, та інших питань ЖКГ (голова – Кошельник Т.Г.),   комісія з питання регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою та охорони навколишнього середовища (голова –  Христич І.І.),комісія з питання законності, правопорядку, депутатської етики, вирішення питання об’єднання територіальних громад, та соціальних питань (Жаран О.В.)  та комісія з питання будівництва, управління комунальною власністю, транспорту та зв`язку(голова – Гажійський В. В.).Депутати - члени комісій  активно працюють, пропонують свої пропозиції, своє бачення зрушення проблем. Можна впевнено говорити, що ініціативність, як одна із найкращих ділових рис,  яскраво характеризує депутатів міської ради нинішнього 7-го скликання.Вже сьогодні городяни можуть  бачити результати  проявлених депутатами ініціатив, в тому числі  ініціатив спільних з виконкомом та міського голови:  це, зокрема, очищення від очерету річки Фонтанка та острова на ній, встановлення в місті пам’ятного знаку учасникам ліквідації Чорнобильської аварії та облаштування території біля нього, спорудження  нової дитячої площадки в центральній частині міста,впорядкування території біля наших місцевих унікальних природних джерел.

На  7-ій сесії  Татарбунарської  міської  ради депутатами була підтримана і  ініціатива проведення змін в роботі комунального підприємства «Водопостачальник», в тому числі кадрових, що стало результатом роботи комісії з питання водопостачання, водовідведення, та інших питань ЖКГ, діяльність якої спрямовується  досвідченим та  авторитетним депутатом міської ради, в минулому депутатом Татарбунарської  районної  ради кількох скликань Т.Г.Кошельник. Усвідомлюючи великий вплив на санітарний стан міста існуючих проблем у його водопостачанні та, в цілому, водопровідно-каналізаційному господарстві, а також враховуючи численні нарікання та скарги багатьох жителів міста з питань водо забезпечення, комісія детально вивчила фінансово–господарський стан комунального підприємства і запропонувала  припинити трудовий договір з його директором.Депутати погодилися з тим, що ситуацію із збитковістю та постійною дотаційністю комунального підприємства із міського бюджету, потрібно змінювати. Одним із найкращих шляхів виходу із такої кризи депутати вважають покращення роботи контролерів та підвищення рівня укладання договорів з населенням на водопостачання та  відвезення твердих побутових відходів, - для чого майбутньому керівництву підприємства необхідно постійно  працювати  з населенням.

Великий комплекс робіт із впорядкування територій та благоустрою  в місті  здійснює  в постійному режимі управління майном комунальної власності Татарбунарської міської ради, який очолює О.Є.Даскалєску. Працівники підприємства здійснюють санітарне очищення та постійний догляд  на об’єктах загального користування (міські парки, сквери, клумби, тротуари в центральній частині  міста, території біля пам’ятників, братських поховань та інші території). Можливо не все ідеально в роботі цієї служби, але працівники стараються зробити наше місто  привабливішим, висаджуючи на центральних клумбах нові квіти, кущі дерева.Проте, неодноразово можна побачити   картину пошкоджених квітів, зламаних гілок дерев, кущів, розкиданого сміття біля  паркових лавок, фонтану і, навіть, урн.Такі явища, звичайно, не можуть прикрашати наше місто.Можливо, тут проявляються недоліки у вихованні   юного покоління, можливо, нам дорослим, потрібно більше показувати  власний приклад свідомого та бережливого ставлення до довкілля.

Кращою діяльністю в цьому напрямку вважаю залучення дітей нашого міста до періодичних акцій із благоустрою, а також встановлення постійного нагляду дітей з допомогою дорослих за станом зелених територій в місті.Таким добрим прикладом є постійний контроль учнів Татарбунарської загальноосвітньої школи ім.В.З.Тура за територією біля пам’ятника І.Барінову. Налаштовуючи дітей на спільну працю разом з дорослими під час загальноміських акцій в парках, скверах, біля прибудинкових територій, - ми розвиваємо у них добрі риси дбайливих господарів, привчаємо до постійного порядку. 

Такі акції із благоустрою міська рада  організовує в місті кожного року на початку весни, які тривають протягом квітня і завершуються  загальноміським Днем довкілля. Вже традиційно ми запрошуємо до прибирання міста всі підприємства, установи, організації, які функціонують на його території, а також всіх городян. Відрадно, що до цієї акції долучається переважна більшість трудових колективів та жителів міста і  проводять роботи  із впорядкування територій навколо будинків, їх прилеглих територій, здійснюють зовнішнє фарбування чи побілку своїх виробничих, торгових приміщень, побілку дерев, висаджують нові дерева та кущі, прибирають сміття та  проводять інші роботи.Ця весняна традиція останнім часом продовжується активним вересневим та жовтневим впорядкуванням. 

 

В нашому місті  вистачає прикладів і постійного, ідеального порядку біля  житлових будинків, а також окремих установ та організацій.  Хочу подякувати  всім таким господарям, яких важко перерахувати в цьому зверненні, та керівникам і трудовим колективам управління пенсійного фонду України в Татарбунарському районі, управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, районного центру зайнятості, центральної районної лікарні, санітарно–епідеміологічної служби, управління держпродспоживслужби, ветеринарної аптеки, міських шкіл та дитячих садків, Будинку дитячої творчості, ЦТП № 25 ОФ ВАТ «Укртелеком», Татарбунарського відділення Саратського вузла зв’язку «Укрпошта», прокуратури, Татарбунарського відділення поліції АВПУ в Одеській області, музичної школи, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Татарбунарському районі, готеля «Татарбунари».              

 У нас є надія, що  всі ці добрі традиції та починання підтримають всі установи, підприємства, а також жителі міста Татарбунари.  Як міський голова, я просто впевнений в тому, що поступово наші мрії бачити щодня чисті озеленені вулиці, тротуари,  охайні клумби, впорядковані території  біля будинків, в парках, скверах нашого рідного міста стануть  реальністю. Проживаючи разом єдиною громадою, ми маємо берегти те, що зроблене руками наших старших поколінь, примножувати наші сьогоднішні  досягнення та дбати про  майбутні успіхи. Перетворити наше місто Татарбунари, який  часто називають центром квітучої Бесарабії, в найбільш гостинне, привітне місто – справжню перлину бессарабського краю, - в наших можливостях. Для того, щоб наше місто стало таким найкращим, треба його ПОЛЮБИТИ! І я вірю, що саме для такої любові у кожного із нас вистачить сил  та натхнення. Від щирого серця вітаю всіх татарбунарців з великим християнським  святом Святої Трійці! Нехай мир, злагода, добробут, затишок та радість будуть завжди  з нами!

          З повагою

          Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко