Жителі міста Татарбунари згадали пам’ятну та скорботну дату 22 червня 1941 року, коли величезні фашистські полчища віроломно, без оголошення війни, вторгнулися  на нашу землю.  Окупувавши  до того  часу всю Західну Європу, фашистська Німеччина намагалася  за такий же короткий проміжок часу розправитися із східнослов’янськими народами. Тому, на східний фронт були кинуті основні сили нацистського вермахту. Величезна фашистська армія складала на момент нападу 190 дивізій, 5,5 мільйонів  німецьких солдат та офіцерів, більше 4-х тисяч танків, близько 5-ти тисяч бойових літаків, більш, ніж 47 тисяч гармат та мінометів.

 Звертаючись до присутніх, які прийшли до меморіалу загиблим воїнам, Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко сказав:  «пройшло 75 років від початку грізних років війни, яка стала  важким випробуванням для всіх народів, що проживали на той час в Радянському Союзі.  В перші  найбільш тяжкі місяці війни довелося  пережити  гіркоту поразок, численні втрати в людських  та матеріальних силах. Суворі кровопролитні бої  розвернулися на всіх фронтах війни.  Ми пам’ятаємо героїчну оборону Одеси, Києва, Харкова та інших  великих і малих  міст, сіл  і селищ, за які твердо стояли  мужні захисники Вітчизни.   В перші дні війни на захист своєї землі  по призову та добровільно виступили і жителі Татарбунарського краю. В місті Татарбунари був сформований  батальйон у складі 244-х  чоловік, які взяли на себе обов’язки охорони важливих господарських об’єктів. Після визволення міста в серпні 1944 року в ряди діючої  армії вступило близько 3,5 тисяч татарбунарців.  Всього на  усіх  фронтах війни воювало  до 9-ти тисяч наших земляків. Близько 3-х тисяч з них не повернулося додому. 1418 днів і ночей  тривала титанічна битва  з грізним ворогом – нацистським фашизмом. 27 мільйонів життів покладено на вівтар Перемоги.

 В цей пам’ятний день ми схиляємо голови перед тими, хто пройшов суворі випробування боротьби з фашизмом, і не жаліючи свого життя, наближав Велику Перемогу. У вдячних  серцях завжди буде жити пам'ять про військовий та трудовий подвиг нашого старшого покоління. В найважчій битві вони розгромили нацистських агресорів, відстояли свободу та  мир для майбутніх поколінь. Будемо пам’ятати про це завжди».

Присутні вшанували  пам’ять  усіх загиблих від нацизму людей в роки війни хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам.