Як  у відомій  фразі:  де поставиш кому, такий і буде вердикт. Саме за таким заплутаним алгоритмом дій розвивалися події на вулиці Татарбунарського повстання міста Татарбунари наприкінці червня.

Після яких слів поставити умовну  кому,  «вирішували» між собою в гострій формі жителі зазначеної вулиці та водії великовантажних автомобілів, які обрали напрямок руху цією вулицею з метою виїзду на трасу Одеса – Рені.Перекрити вулицю не можна, пропустити транспорт: наполягали водії.Перекрити вулицю,   не можна пропустити транспорт: відчайдушно запевняли  жителі вулиці.  Для того, щоб зупинити  цей потік великих автомобілів, кілька жителів, користуючись тим, що на початку вулиці Татарбунарського повстання з обох сторін є дорожні знаки, які обмежують рух транспорту з 20-тонним  вантажем, самочинно перекрили  вулицю біля своїх будинків камінням та іншим пристосованим матеріалом, залишивши проїзд лише для легкових автомобілів. Водії  вантажівок, наближаючись до перекриття,  залишали кермо автомобіля і самостійно розчищали дорогу.  Такі дії  переросли  у відкрите протистояння та зростаючий конфлікт.

Жителів вулиці можна зрозуміти:  більше, ніж 20-ти тонні  вантажі з зерном, рухаючись із  сільськогосподарських угідь вулицею (а ця ситуація вперше склалася не цього літа),  утворили  для її жителів  нестерпні, і навіть небезпечні умови: під час проїзду автомобілів йде тремтіння будинків як від легкого землетрусу, в результаті чого з`являються зовнішні та внутрішні тріщини в житлових будинках, відбувається зсув вікон та дверей;  по вулиці піднімається пил, який  осідає на будинках, у дворах та клумбах;   в активну фазу дорожнього руху на вулиці  утворюється великий гуркіт  автомобільних моторів, що практично, не дає  людям спокою; на вулицю неможливо  випустити дітей, та й дорослим  не зовсім безпечно по ній рухатися.

За результатами оперативного виїзду  на місце конфлікту представників виконавчого комітету міської ради, місцевого відділення поліції та патрульної служби з`ясувалося,  що водії або не бачать встановлених дорожніх знаків, або ігнорують їх. До речі,  саме ці обмежувальні знаки, їх встановлення,  і стали результатом реагування Татарбунарської міської ради на звернення  жителів вулиці Татарбунарського повстання в попередні роки щодо руху великовантажного транспорту.  Проте, як показав час та вивчення нинішньої ситуації, місця для дорожніх знаків були визначені не зовсім вірно: не на поворотах на вулицю, а  в 10- 15 метрах від них, вже на самій вулиці. Та й опори, на  яких встановлено знаки, прикриті гіллям дерев, що ростуть поряд. В результаті, з початком жнивної кампанії, рух великовантажного транспорту  відновився, так як  водії звертали автомобіль на дорогу, не маючи змоги відразу фіксувати дорожні знаки  і відповідно, маневрувати, тим більше, що, майже, всі автомобілі з причепами. Разом з  тим,  водії, що вперше проїхали  вулицею, все ж таки знаки побачили,  але  і надалі продовжували  користуватися цим напрямком. Значить має місце і  факт  ігнорування.

Після спілкування з водіями рух транспорту було спрямовано по іншій вулиці, яка покрита асфальтовим покриттям та дещо ширша в своїх розмірах. Міським головою було прийнято рішення вдосконалити в місті  загальну ситуацію із розміщенням дорожніх знаків.  З метою узгодження даного питання  з  місцевою  патрульною   службою,  керівництвом  міста  організовано спільний  з  її представниками виїзд по основним місцям розміщення  дорожніх знаків.  Після чого на  черговому засіданні виконавчого комітету вирішено  підготувати карту дорожніх знаків в місті Татарбунари.

Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко, висловлюючи   свою позицію  з даного питання  акцентував на тому, що на перспективу можливим  може бути розгляд питання про утворення  об’їзної дороги  навколо міста Татарбунари.