За спільною ініціативою Татарбунарського міського голови Андрія Глущенка та  жителів  багатоквартирних будинків  і приватного сектору, розташованих по вулиці Пушкіна та Лесі Українки (вул.Котовського),   проведено збори громадян  з питання  визначення нового місця для встановлення сміттєвих контейнерів.

Необхідність визначення їх іншого місцерозташування  виникла  внаслідок відповідного звернення  нового господаря будинку на розі вулиць Лесі Українки та Пушкіна, під  стінами якого  на невеликій відстані були розташовані сміттєві контейнери. 

Жителів багатоквартирних будинків, особливо за адресою Пушкіна 6 та 6 А,  цілком влаштовувало колишнє розміщення, оскільки  контейнери  знаходилися на прийнятній близькій для них відстані 20-ти метрів, що також відповідає і державним санітарним нормам та правилам утримання територій населених місць.  Тому, запропоноване  виконуючою обов’язки директора комунального підприємства «Водопостачальник» Тамарою Кобушкіною   інше місце,  віддалене  від  будинків, трохи більше, ніж на 100 метрів,  стало предметом суперечок. Своє невдоволення виявили  і жителі багатоквартирного будинку по вулиці Лесі Українки 12 А, які не погодилися із збільшенням  збору сміття на своїй території, оскільки їх контейнерна площадка, де розташовані три контейнери, поповнилася ще двома такими ємкостями.

«Контейнери перенесли досить далеко, а значить незручно», «Нам не потрібні чужі контейнери» - таким був основний аргумент нечисленних (?!)  жителів, які зібралися на збори. Татарбунарський міський голова  Андрій Глущенко та заступник міського голови Олександр Лєсніченко запропонували городянам обрати свій варіант, визначивши таку площадку, куди їм буде зручно виносити відходи. Проте, в ході обговорення ще раз підтвердилася  відома побутова поговірка   «Сміттєвий контейнер – це зручно, але тільки  не біля  мого будинку». Пропозиції міського голови поставити  по одному контейнеру у двори будинків, де можна було б знайти 20-ти метрову відстань від безпосередніх помешкань,  залишилася без більшої підтримки.  Заклик деяких присутніх  до компромісу результатів не дав. Керівництво міста, вислухавши позицію громадян,  змушене було констатувати факт безальтернативності  пропозиції  виконуючої обов’язки КП »Водопостачальник»  щодо перенесення контейнерів  на  більш віддалену площадку.  В підсумку, частина жителів так і залишилася з негативними настроями.

А ситуація могла скластися по-іншому, якби ініціатива громадян була б активніша, якби не було такого байдужого відношення багатьох людей до колективних інтересів і якби жителі відчували і свою відповідальність за підтримання санітарного стану свого міста.  В даному випадку,  у зборах повинні були взяти участь не 3%  жителів зазначених багатоквартирних будинків, а добра половина, тоді, мабуть, і рішення було б інше, і знайшлася б площадка для контейнерів, відстань до якої влаштувала б більшість людей.  На жаль, ця відособленість від спільної справи  «Моя хата скраю, я нічого не знаю»  в кінцевому підсумку призводить до негативних  явищ.  І далеко ходити, щоб знайти їх – не потрібно: вже після проведених зборів з цього питання хтось продовжує виносити пакети з відходами (очевидно, вночі)  і ставити їх на місці перенесених контейнерів, навіть, не звертаючи увагу на попередження про штраф. Інший факт, який взагалі не піддається розумінню: просто прямо на виході із двору багатоквартирного будинку на вулиці Пушкіна 6  байдужа людина кинула пакет сміття, яке розсипалося біля зелених кущів, а інші байдужі жителі, що живуть поряд, обходять його вже впродовж двох тижнів, надіючись на те, що прийде команда з комунального підприємства і  прибере його. Проте, це територія, яка повинна обслуговуватися самими жителями. 

Хочеться  таким людям сказати: «так жити не можна». Відповідальність за санітарний стан в місті, його безпечне середовище та підтримання благоустрою у міської влади та жителів міста повинна бути  взаємною та солідарною.