Розпочавши своє функціонування з квітня поточного року, працівники відділу за короткий період  часу  здійснили всі необхідні заходи з організаційних питань, облаштування своїх робочих місць та забезпечення постійного прийому жителів міста з питань надання відповідних послуг.   Досить оперативно була проведена робота із внесення відділу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а також  взяття його на облік як юридичної особи в Головному управлінні регіональної статистики та Арцизькій ОДПІ ГУДФС в Одеській області.  Відділ має свою печатку, штампи та бланки. Спеціалістами відділу отримано електронні ключі в центрі сертифікації та відкрито доступ до Реєстру територіальної громади та Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Приміщення відділу на сьогодні добре забезпечено захищеною мережею передачі даних, засобами зв'язку, системою автоматичної пожежної сигналізації, охоронною системою сигналізації.  Особливу увага міська рада приділила матеріально-технічному забезпеченню відділу  для виконання делегованих повноважень: всі спеціалісти забезпечені сучасною комп’ютерною технікою та  засобами друку.

Незважаючи на те, що приміщення  відділу невелике (відділ перебуває у приміщенні тимчасово, через деякий час перейде у більш пристосоване приміщення), проте для відвідувачів створені  сприятливі умови для прийому, в коридорі є стільці, інформаційний стенд, де розміщено матеріали стосовно питання реєстрації місця проживання та зняття з місця реєстрації проживання. Фахівцями відділу безкоштовно надаються консультації, форми заяв та повідомлення про місце реєстрації.

Начальник відділу Інна Ватаманюк, усвідомлюючи відповідальність відділу за належне виконання покладених на органи місцевого самоврядування повноважень суб’єкта державної реєстрації, підкреслює, що працівники відділу мають досвід  роботи у цій сфері та готові  застосувати всі свої вміння та навики у цій сфері. Завдання  відділу досить нелегкі,а це забезпечення реалізації державної політики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно;реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону;ведення Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.Єдиного державного демографічного реєстру, -  проте  працівники готові до виконання завдань будь-якої складності.

  • Вже сьогодні можна говорити про певні досягнуті результати роботи.Так, за період функціонування відділу:
  • прийнято  578  громадян  з питань зміни місця проживання;
  • зареєстровано місце проживання 208 осіб, в тому числі 124 дітей та 84 дорослих громадян;
  • знято з реєстрації місця проживання 75 осіб, в тому числі 2 дітей та 73 дорослих громадян;
  • від інших органів реєстрації надійшло 14 повідомлень про зняття з реєстрації місця проживання;
  • іншим органам реєстрації відправлено 15 повідомлень про зняття з реєстрації місця проживання;
  • отримано 19 запитів щодо відомостей про реєстрацію місця проживання та інших персональних даних, що       містяться в реєстрі територіальної громади від органів державної влади (суд, поліція) та 7 таких запитів від     фізичних осіб.                                                                      

Працівниками щомісячно надається звітність до Відділу ведення державного реєстру виборців апарату Татарбунарської районної державної адміністрації,Татарбунарського районного військового комісаріату та Головного управління статистики в Одеській області. До Татарбунарського РС ГУДМС України в Одеській області інформація щодо зареєстрованих осіб та знятих з місця проживання направляється щотижня.

На даний час відділом сформовано Реєстр територіальної громади, до якого внесено інформацію по 8684 особам. Жителям міста було видано  1330 довідок, в тому числі 806 для отримання субсидії та різного виду допомоги для пред’явлення в органи соціального захисту населення, складено 167 актів обстеження матеріально-побутових умов.

Найближчим часом відділ буде здійснювати повноваження суб’єкта державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території нашої держави та державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. 

Підвищення якості надання адміністративних послуг жителям міста  є одним із пріоритетних напрямків діяльності Татарбунарського міського голови Андрія Глущенка, тому працівники відділу з питань реєстрації, працюючи  злагодженою командою,   визначили головні принципи своєї роботи: оперативність, доступність, системність та ефективність, -  які  досягаються відділом вже сьогодні.