Проект представив  його розробник, провідний архітектор  ПП «Вертикаль –Е» Олександр Очинський.

Увага учасників міні-презентації  була спрямована  на основні економічні та соціальні фактори, які  враховувалися автором проекту при його розробці, а також на детальний схематичний аналіз

Головний акцент розробником поставлено на тому, що даний проект готувався із врахуванням проходження біля міста Татарбунари нової магістральної дороги – автобану, будівництво якої заплановано в Одеській області. Взагалі, як замітив Олександр Очинський, місто Татарбунари  історично відіграє роль одного із  транспортних вузлів південної частини Одеської області і цей фактор, фактично,  є визначальним при  підготовці проекту. Важливими чинниками при проектуванні стали щільність проживання населення  в місті, питання землекористування, забудова міста, транспортні та житлово-комунальні комунікації. Враховувалися також перспективи реалізації таких соціальних проектів, як будівництво нового дитячого садка,  середнього навчального закладу, двох стадіонів, прокладки нових доріг, провулків та зелених зон.

Характеризуючи деталі Генерального плану та плану Зонування міста, Олександр Очинський зазначив, що схематичне зображення  міста чітко виділяє його головну проблему у сферах землекористування та містобудування. Зокрема, наявні диспропорції в розмірах земельних ділянок, виділених в різний час для будівництва  приватних будинків та присадибних територій. Такі розміри коливаються від 6 до 52 соток землі в різних домогосподарствах, що  в свою чергу, впливає на щільність проживання населення.

В ході аналізу розробник проекту надав відповіді на ряд запитань, що стосувалися  схематичного зображення перспектив розширення меж міста, збільшення економічно-господарської ролі окремих частин міста у зв’язку із  можливим проходженням автобану, спрямування потоку транспорту. Цікавила присутніх ситуація із внесенням до схеми  громадських пасовищ та земель сільськогосподарського призначення.

Депутат міської ради  Валерій Султан звернув увагу на  важливість врахування Генеральним планом міста території для можливого будівництва злітно-посадочних смуг з метою приймання санітарної, цивільної  авіації та авіації надзвичайних ситуацій. Депутат наголосив, що раніше в місті був аеродром, який міг приймати такий транспорт, що створювало певні зручності як для населення, так і підприємств та організацій міста. На думку депутата, місту потрібна така авіація і, відповідно для цього треба готувати площадки. Підтримавши  цю позицію, Олександр Очинський  сказав, що подібні плани сьогодні розглядаються представниками Державної служби України надзвичайних ситуацій.

Ще деякий час після обговорення депутати та  представники виконавчого комітету (апарату) міської ради уважно розглядали схематичне зображення та висловлювали свої думки з приводу  подальшої стратегії  розвитку міста Татарбунари.

Широке ознайомлення жителів міста із запропонованим проектом відбудеться на громадських слуханнях з цього питання 12 серпня в районному Будинку культури.