Татарбунарська міська рада на своєму веб-сайті повідомляла про конфліктну ситуацію, пов`язану із діяльністю кафе «Піццерія» за адресою: вулиця Лесі Українки, 35, м.Татарбунари.

 Після звернення групи жителів цього спільного багатоквартирного будинку на одній із сесій Татарбунарської міської ради щодо діяльності закладу «Піцерія» виконавчим комітетом Татарбунарської міської ради було здійснено пошук та задіяння законних шляхів вирішення проблемної ситуації.

 Першочерговим кроком Татарбунарської міської ради у встановленні законності в наявному конфлікті та захисту прав громадян стало утворення комісії щодо розгляду звернень мешканців багатоквартирного одноповерхового будинку по вулиці Лесі Українки, 35 міста Татарбунари. Члени  комісії, затвердженої  розпорядженням Татарбунарського міського голови від  7 липня 2016 року № 163-р в складі депутатів та працівників виконавчого комітету (апарату) міської ради, представників районної державної адміністрації та профільних служб району (управління Держпродслужби, Татарбунарських РЕМ, Татарбунарського відділення поліції Арцизького відділення ГУНП в Одеській області, ГУДСНС в Одеській області, ТОВ «Татарбунарське БТІ») детально вивчили суть конфлікту на місці. 

 В ході  спілкування з обома  його сторонами, огляду комунального  двору, а також вивчення графічних матеріалів (технічної документації на будинок, документів, що посвідчують право власності на квартири (договорів куплі-продажу) громадянки Давидової Ганни Василівни, комісією було встановлено відсутність  прозорості щодо необхідних дозвільних документів на  діяльність кафе «Піццерія», самовільність його власником знесення літньої кухні в комунальному дворі та загострені стосунки  між власником піццерії та іншими мешканцями багатоквартирного будинку, що не сприяє розвитку добросусідських  відносин. Окрім цього, членами комісії виявлено,  що власник піццерії  спорудив дитячий майданчик та дерев`яні альтанки, не погодивши їх встановлення  з Татарбунарським РЕМ, оскільки прямо над цією територією  розташовані  повітряні лінії електропередач 0,4 кВ та 10 кВ. 

 Членами комісії було складено відповідний акт та направлено на розгляд  Державній архітектурно – будівельній інспекції України Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, представники якого 17.08.2016 року здійснили з виїздом на місце перевірку фактів, викладених в акті комісії щодо розгляду звернень мешканців багатоквартирного одноповерхового будинку по вулиці Лесі Українки, 35 міста Татарбунари. За результатом цієї перевірки Департаментом встановлено, що власником 33/100 частки домоволодіння за адресою: вулиця Лесі Українки, 35, м.Татарбунари,  гр. Давидовою Г.В.  самовільно  виконані будівельні роботи з реконструкції житлових квартир під кафе-піццерію без отримання документів дозвільного характеру (реєстрації декларації або повідомлення) про початок виконання будівельних робіт з реконструкції, чим порушено ч.1 ст.34 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». За вказаним фактом на гр. Давидову Г.В. складено протокол про адміністративне правопорушення та видано припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Департаментом вживаються заходи для притягнення гр. Давидової Г.В. до відповідальності, передбаченою Кодексом України про адміністративні правопорушення.

 Вищезазначена комісія Татарбунарської міської ради  з вивчення даного конфлікту також направила  листи Татарбунарському відділенню поліції Арцизького ВП ГУНП  та управлінню Держпродспоживслужби в Татарбунарському   районі   про   необхідність   перевірки   закладу   «Піццерія». Проте, у зв`язку  з дією  Закону Украни  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» № 71 – VІІІ, згідно якого накладено мораторій на проведення перевірок малого та середнього бізнесу, Татарбунарським відділенням поліції АВ ГУНП переревірка закладу «Піццерія» не здіснювалася.

 Фахівцями управління Держпродспоживслужби в Татарбунарському районі перевірку кафе «Піццерія» було здійснено у складі комісії виконавчого комітету Татарбунарської міської ради  з перевірки закладів  дрібно-роздрібної  торгівлі з реалізації шаурми, хот-догів, пиріжків тощо щодо дотримання вимог санітарного законодавства, розташованих на території міста, - яка утворена в серпні поточного року рішенням виконавчого комітету Татарбунарської міської  ради на виконання протоколу № 14 позачергового засідання комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації від 1 серпня 2016 року. В результаті переревірки виявлено ряд порушень санітарного законодавства, а саме:  відсутній повний набір виробничих приміщень, необхідних для функціонування закладу як кафе;  працівники закладу  працюють без пройденого медичного огляду, в кафе релізуються кремові кондитерські вироби, які виготовляються за межами кафе в домашніх умовах та відсутній узгоджений з Держпродспоживслужбою асортиментний перелік продуктів харчування, які виготовляються та реалізуються в кафе.

 Вищевикладені фактори являються підставою для припинення функціонування кафе «Піццерія» до отримання відповідних дозвільних документів  на початок роботи кафе та узгодження з Держпродспоживслужбою асортиментного переліку продуктів харчування, що виготовляються та реалізуються в кафе. На усунення зазначених порушень перед власником  частини домоволодіння  за адресою: вулиця Лесі Українки, 35 та власником кафе «Піццерія»  поставлено термін виконання і у випадку відсутності їх реагування даний факт стане підставою для звернення  до судових органів.