День 22 вересня, який відмічений  в державному календарі як День партизанської слави, зібрав біля меморіалу загиблим воїнам в місті  представників  широкої громадськості, трудових колективів, керівників міста та району.

 Звертаючись до учасників пам`ятного  заходу, Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко підкреслив важливу роль партизанського та підпільного руху  в боротьбі проти нацизму. Являючись невід`ємною складовою руху Опору всієї антифашистської Європи, партизанський та підпільний рух в ході війни перетворився в організовану могутню силу, що стала важливим стратегічним фактором Перемоги над  нацизмом.  Імена прославлених партизанських керівників Сидора Ковпака, Миколи Попудренка, Олександра Сабурова, Олександра Федорова та багатьох інших вписані в літопис Другої світової війни. Татарбунарці пам`ятають імена і своїх знаменитих земляків, які являлися  учасниками партизанського та підпільного руху: Петра Андрійовича Чертка, Марію Григорівну Баранову, Дарію Іванівну Соколенко.  «Партизани та підпільники  створили справжній другий фронт в тилу ворога. Їх спільні дії наблизили визволення не тільки  нашої держави, а й всього людства від загрози фашизма. Подвиг людей, які захищали Батьківщину, де б вони не воювали: на фронті чи в тилу ворога, - рівнозначно великий і має залишитися в пам`яті поколінь», - наголосив в своїй промові міський голова.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя пам`ятника загиблим воїнам  учасники пам`ятного  заходу вшанували подвиг партизан та підпільників, здійснений ними в роки Другої світової війни.