Це рішення, прийняте ними на  загальних зборах, що відбулися на вулиці  повторно, було досить нелегким. Насамперед, через  неприховане  обурення та  образу на підрядника, який,  за висловлюваннями мешканців,   після проведених робіт уникає спілкування з людьми.

Тим не менше, до такого рішення  прийшли майже всі учасники зібрання. В присутності міського голови Андрія Глущенка, заступника міського голови Олександра Лесніченка та депутата міської ради  Юлії Градінар мешканці зважували всі «за» та «проти»,  вишукували  можливі варіанти  зрушення проблеми. В ході дискусії було досить замітно, що за невеликий відрізок часу, який пройшов після попередніх зборів, градус емоцій знизився,  мешканці мали можливість добре обдумати ситуацію, що звільнило їх  дії та думки від поспішності та гарячності. Тому, раніше озвучена пропозиція  припинити подальші роботи та змусити підрядника прибрати з вулиці навезений дорожній матеріал, була відкинута відразу майже при повній згоді.  Звичайно, зрозумілим було бажання  учасників зборів підтримати пропозицію представниці вуличного комітету Людмили Нєгой щодо  асфальтування дороги, проте  жителі вулиці виявили  розуміння  до міських проблем. Висловлена однією із присутніх жінок фраза: «якщо б у  міської ради була б така ідеальна можливість асфальтувати дорожнє покриття  будь-якої татарбунарської вулиці і у будь-який час, то  і проблем  би таких  в  місті не виникало», - знайшла згоду у більшості присутніх.

 

 

Звертаючись до мешканців вулиці,  міський голова пояснив, що   вдосконалення мережі міських доріг – це  пріоритетне завдання  міської влади, але ця робота здійснюється поступово, виходячи з передбачених коштів в міському бюджеті. «Немає ні в кого сумніву, що краще користуватися зручними дорогами, але все ж таки реконструкцію, будівництво та підтримку міських доріг в належному стані, ми можемо здійснювати в силу своїх можливостей та ресурсів. Дуже хотілося б привести вулицю Маяковського в ідеальний порядок, проклавши б асфальтне покриття, але тих коштів, які може виділити міська рада, може вистачити тільки на невеликий відрізок дороги», -  зазначив  міський голова. 

Оглянувши уважно дорожнє полотно вулиці,  керівники міста та жителі, серед яких  виявилися  люди з  професійним розумінням щодо укладеного вже дорожнього матеріалу,  дійшли висновку:  після дощових опадів та першої, після укатування, експлуатації дороги  постелений грунт з камінням  пройшов  початкове утрамбування,  відсутня рихлість   та м`ягкість дорожнього матеріалу, які спостерігалися відразу після  проведених робіт. В ході такого огляду було висловлено припущення стосовно  подальшого утрамбування дорожнього полотна,  а для приведення дороги  до більш належного стану необхідно  провести ще одне грейдерування та укатування, яке вирівняє дорогу та роздрібнить велике каміння, вистелене смугою  вздовж  середньої частини вулиці.  Конструктивне спрямування розмови було продовжене  пропозиціями жителів вулиці  привести до ладу  в ході цієї роботи водостоки  біля дворів. Було вирішено силами самих жителів  викопати труби, які утворюють водостік, дати можливість провести грейдерування і після  прочищення цих труб  повернути їх на свої місця.

Мабуть, обговорення  цього процесу робіт,  надало б можливість скоріше прийняти  правильне рішення  в  умовах, які склалися, якби  їх підрядник Петро Драганов  все ж таки  вийшов зі свого автомобіля до людей. Прийнявши запрошення міського голови  щодо участі в цих зборах,  виконавець робіт приїхав на  це зібрання, але, чи  то непривітність господарів, що живуть по вулиці, не сприяла спілкуванню, чи  власні зарозуміння. 

  Проблемних ситуацій та питань спільного проживання  завжди вистачало, вони є і  надалі будуть. Але велика різниця в тому, як вони будуть вирішуватися: в  постійному непорозумінні та протистоянні, чи  в пошуках компромісу,  мудрості та  згоди.