Їх часто називають ветеранами «афганської війни», «афганцями», незважаючи на те, що серед них багато учасників миротворчих операцій в інших країнах  Південно-Східної Азії,  Близького Сходу, Африки та ряду європейських країн. Називають так, тому що всі розуміють, що миротворча операція в Афганістані стала уособленням найбільш  кровопролитного примусу до миру.  Наші співвітчизники, учасники всіх миротворчих операцій на території 26-ти країн світу, захищали чужих людей на чужих землях, але  скрізь призму пройдених років багатьом зрозуміло: захист рідної землі  здійснюється як на ближніх, так і дальніх рубежах.

 Людям, яким довелося відчути на собі весь драматизм міжнародних конфліктів, доводилося ставати  на грань між вічністю та життям.  Але вони з честю та гідністю  виконували поставлені перед ними завдання, пам`ятаючи про свій головний обов`язок:  оберігати  людські життя. Вони захищали народи  від посягань на їх мир, на їх права і свободи. Їх зброя ніколи не направлялася проти мирних жителів.  І в цьому їх велика різниця від інших людей з  автоматами.

 

 Тому, 15 лютого – це особливий день. День, коли разом збираються  мужні люди, хто в різні роки другої половини ХХ століття  ніс нелегку військову службу в «гарячих» місцях нашої планети.

 В ці дні в місті Татарбунари, в  рамках  пам`ятних подій,  в двох міських школах відбулися  урочисті зустрічі з воїнами-інтернаціоналістами, на яких представники районного Союзу ветеранів Афганістану під керівництвом голови громадської організації Леонідом Вторенко  розповіли дітям про особливу миротворчу місію, в якій  їм довелось приймати участь,  про бойове  братство  та  мужність. В районному Будинку культури за їх участю, а також представників громадськості  та місцевих органів влади пройшов  тематичний концерт.

 «Ми добре знаємо, що багатьом із тих, хто  виконував свій інтернаціональний обов`язок за межами своєї країни, хотілося б назавжди стерти зі своєї пам`яті драматичні події в тих державах, де вони здійснювали свою миротворчу місію, та особливо, найбільш кровопролитні 10 років суворої афганської війни. І разом з тим, ми розуміємо, що це неможливо. Неможливо, тому що у всіх воїнів, які несли нелегку військову  службу в чужих краях, залишилися глибокі душевні травми.  А в багатьох вони являються ще й супутниками важких фізичних ран. До сьогоднішнього дня не заживає ця фізична душевна біль. Неспокійні сни сняться тим, хто зазнав гіркоту втрат бойових товаришів. Втративши своїх синів, рано посиділи матері. Всім воїнам, які виконували свій військовий обов`язок, захищали тих, хто будував будинки, гідротехнічні споруди та об`єкти соціального призначення в чужих далеких країнах, доводилось проходити через великі  труднощі та випробування, але розуміння поставлених перед ними завдань - допомогти   зупинити війну та зберегти мир на ввірених їм територіях, - примножувало сили та віру в перемогу добра над злом. Тому, звертаюся до вас, шановні ветерани бойових дій, зі словами вдячності за здійснений військовий обов`язок. Ви з честю пройшли це велике випробування  на міцність, дружбу та братерство», - з такими словами звернувся до воїнівінтернаціоналістів  міський голова Андрій Глущенко.

 Нагородивши  учасників миротворчої операції в Афганістані  Бориса Кравченка та Василя Плотного почесними  грамотами та  матеріальною винагородою, міський голова  закликав пам`ятати про загиблих під час миротворчих операцій наших земляків: Анатолія Дротенка, Івана Іванова, Миколу Нікульчу, Івана Чернобая, Бориса Трофименка. 

 З добрими словами до учасників миротворчих операцій звернулися в цей день зі сцени  голова Татарбунарської районної ради Віктор Донкоглов, голова районного Союзу ветеранів Афганістану та інші представники влади і  громадськості.  Всім присутнім в залі були адресовані побажання  мудрості, взаєморозуміння, добробуту та, найголовніше, миру в нашій багатонаціональній країні.

         З нагоди відзначення Дня вшанування учасників  миротворчих операцій на території інших держав Татарбунарська міська рада виділила матеріальну допомогу 10-ти  воїнам-інтернаціоналістам, жителям м.Татарбунари.