Являючись  головною новацією реформи  державної пенітенціарної служби України,  яка розпочалася в минулому році, центри пробації, що замінили собою кримінально-виконавчі інспекції,  дозволять кардинально перенаправити вектор роботи з правопорушниками з площини застосування каральних заходів до задіяння засобів більш гуманного характеру.

 Курс на гуманізацію системи виконання покарань, в тому числі  сфери покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, посилює акценти  на проведенні із засудженими соціально - психологічної  роботи, і особливо з неповнолітніми та молодими людьми. Дана впроваджувана система сьогодні є загальновизнаною міжнародною практикою і дозволяє досягти ефективного виправлення правопорушників, мінімізації кримінального рецидиву з їх сторони і повернення їх в суспільство з мотивацією до позитивних змін в своєму житті.

 

 Такі демілітаризовані та гуманізовані функції  пробаційних центрів покликані виконувати відповідні професійні кадри: управлінський персонал, інспектори з соціальної роботи та психологи, - з вагомим досвідом роботи та високим рівнем відповідальності. В Татарбунарському районному відділі пробації Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції працюють досвідчені фахівці:  старший інспектор, капітан внутрішньої служби Світлана Балик;  інспектор, капітан внутрішньої служби Іван Русєв;  інспектор, капітан внутрішньої служби Неля Решетніченко;  психолог, лейтенант внутрішньої служби Марія Гнатенко. Очолює районну службу пробації   підполковник внутрішньої служби  Алла Мукієнко. Сьогодні районний відділ пробації  цілеспрямовано працює над вдосконаленням форм і методів своєї роботи та впровадженням нових акцентів в основних напрямках пробаційної діяльності: досудовій, наглядовій, пенітенціарній. В рамках виконання своїх професійних завдань, районна служба пробації  збільшує своє партнерство з різними соціальними інститутами та місцевими органами влади, в тому числі з Татарбунарською міською радою. Щорічно, за запитом служби виконавчий комітет міської ради визначає види суспільно-корисних робіт та перелік об’єктів для порушників,   на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт і на засуджених до громадських робіт, для відбування такими особами призначеного покарання  або стягнення. Татарбунарська міська рада, в цілому, сприяє роботі  Татарбунарського районного відділу пробації,  надавши службі в оренду приміщення  в своїй адміністративній будівлі, розташованій по вулиці Центральна 36.

 Необхідність і важливість такого соціального партнерства не викликає сумнівів:  чим більше буде забезпечуватися  тісний взаємозв’язок місцевої влади і правоохоронних органів, тим більше буде законності і правопорядку в нашому місті.