Тематика обох засідань стосувалася обговорення шляхів виконання подальших завдань, зумовлених реформами децентралізації влади в Україні. Увага  учасників засідань, в тому числі представників органів місцевого самоврядування, була звернута на  перші результати фінансової децентралізації в державі, успіхи та проблеми в розвитку об’єднаних територіальних громад, а також на питання розбудови міжобласної дорожньої інфраструктури, детінізації регіональної економіки, ефективності використання в регіонах бюджетних коштів, задіяння програм фінансової допомоги міжнародних інститутів, реформ систем освіти, системи надання медичних послуг та соціального захисту населення.

 

  Президент України Петро Порошенко та Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман закликали представників місцевої влади  до поглиблення взаємодії з органами центральної влади на шляху впровадження реформ та проведенні нових змін в державі. Наголошувалося на необхідності підвищення якості управлінських рішень, більш ефективного використання ресурсів, зростання рівня надання послуг населенню, забезпечення  на місцях сприятливого бізнес-клімату та відповідно умов для утворення нових підприємств і робочих місць,  залучення інвестицій та, в цілому, модернізації якості життя населення.

  Акцентуючи на факті збільшення, в результаті першого етапу децентралізації, місцевих бюджетів  з 69-ти млрд. грн. в 2014 році до 147-и млрд. грн. в минулому році  та перспективах досягнення в поточному році 170-ти млрд. грн., Президент наголосив, що для місцевого самоврядування – це колосальний ресурс, який треба активно та ефективно використовувати. З метою подальшого забезпечення самодостатності громад, Глава держави підтримав ініціативу Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) щодо передачі на рівень місцевого самоврядування частини повноважень з формування тарифів на тепло- та водозабезпечення.

 Керівники держави  звернулися  до учасників  робочих зібрань  з побажаннями лідерства, ініціативності, професійності та підтримки зі сторони населення  для  успішного розвитку як місцевих територій, так і всієї держави.