Про небезпеку, яку можуть нести людству великі наукові відкриття у сфері ядерної фізики, людство дізналося наприкінці Другої світової війни, коли стали уособленими на весь світ два японських міста Хіросіма і Нагасакі. Але ніхто не піддавав сумнівам безпечність і керованість мирного атому. Український Чорнобиль 1986 та японська Фукусіма 2011 років змінили уявлення  про мирне служіння атому потребам людей.

 

  В Україні та в багатьох інших державах скорботна дата 26 квітня згадується 31-й рік.  До сьогоднішнього часу не зменшується рівень тривоги до всіх процесів, які відбуваються навколо Чорнобильської атомної станції та 30-ти кілометрової зони відчуження. Щоразу  трагічні події  осмислюються  більш глибоко, ставиться ще більше запитань.  З душевною біллю покладаються  татарбунарцями  весняні квіти  до пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній станції.   

  На пам’ятному мітингу, який проведено в ці дні в м.Татарбунари, міський голова Андрій Глущенко, керівник апарату районної державної адміністрації  Мирослава Коваль та голова районної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль Україна-Татарбунари» Сергій Чмутенко у своїх зверненнях до представників громадськості з вдячністю згадали тих, хто волею долі отримав сувору назву «ліквідатора аварії», хто з перших хвилин атомного лиха прийняв рішення захистити світ від чорнобильського полум`я. З великою надією були висловлені побажання  щодо перевершення здорового розуму та мудрості  людей над злою волею і безросудливими  рішеннями тих, хто є, або може стати потенційним «людським фактором»  в роботі ядерних реакторів та застосуванні ядерної енергії взагалі.

 «Заради миру та  стабільності на Землі, збереження безцінного дару – життя та здоров`я людей, всього живого на планеті – не можна допускати більше таких трагедій. Це наш святий обов’язок перед героями і жертвами Чорнобиля, - підкреслив, завершаючи мітинг, міський голова. Учасникам пам’ятного заходу були адресовані щирі побажання миру, добра, стабільності та доброго служіння всіх наукових технологій на користь всім людям.