До уваги товаровиробників та власників бджолиних пасік!

                                                                 Охорона бджіл – на державному контролі

 У зв’язку з проведенням весняно-польових робіт, Міністерство аграрної політики та продовольства України наголошує на необхідності дотримання  товаровиробниками вимог щодо застосування пестицидів і агрохімікатів.

 Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб та отруєнь  бджіл» (Наказ головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 р. №  9, зареєстрований в Міністерстві юстиції України від 12.02.2001 р. № 131/5322), передбачено інформувати власників пасік за три доби до хімобробок із зазначенням  застосовуваного  отрутохімікату, місця (у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки. Вказують час ізоляції бджіл. Обробки проводять  у період відсутності льоту бджіл, у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих  медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

 Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою  дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

 

 

Начальник управління агропромислового розвитку

Татарбунарської районної державної адміністрації                                                Олександр Коваль