Керуючись інтересами своїх виборців та, здійснюючи свій вільний вибір, 7 депутатів Татарбунарської міської ради (6 – безпосередньо під час голосування; 1- відразу після сесії змінив своє попереднє рішення на нижчезазначене та підтвердив цей факт відповідною заявою)  прийняли  своє особисте рішення проголосувати з формулюванням «утримались» в ході обговорення питання «Про перейменування вулиці Московська в м. Татарбунари», яке було винесене на чергову 18-у сесію Татарбунарської міської ради.  

 Таким стало реагування цієї групи депутатів на  рішення жителів вулиці Московська  не перейменовувати свою вулицю з такою назвою на вулицю ім. Романа Гульченка, яке вони прийняли  в ході громадського обговорення з даного питання  протягом квітня-травня поточного року.  Вивчення думки жителів вулиці проведено згідно відповідного розпорядження міського голови після  звернень депутатської групи Татарбунарської міської ради «Спільна мета» та Татарбунарської районної партійної організації ВО «Батьківщина», в яких пропонувалося перейменувати вулицю Московську на вулицю ім. Романа Гульченка, жителя міста Татарбунари, що загинув в АТО.

 

 

Як показало засідання сесії, вибір 7-ми депутатів був осмисленим і має всі законні підстави на існування, так як і позиція інших 11-ти депутатів та міського голови, які підтримали перейменування вулиці. Жоден депутат не виступив проти перейменування. Один депутат не приймав участь у голосуванні через конфлікт інтересів у зв’язку із родинними зв’язками з батьком загиблого воїна.  В результаті такого голосування рішення по перейменуванню вулиці Московська на вулицю ім. Романа Гульченка прийняте не було, оскільки не вистачило необхідної кількості голосів.

 Під час обговорення питання  на засіданні  сесії були присутні представники  жителів вулиці Московська, які ще раз акцентували на категоричній незгоді з перейменуванням більшості жителів вулиці, що приймали участь в громадському обговоренні з цього питання. Їх мотивація була ясною і зрозумілою:  «Сьогодні  перейменування вулиць здійснюється без зміни поштових номерів житлових будинків, установ та споруд, але що буде завтра, ніхто гарантій не дає. І  фінансові витрати, які можуть з`явитися  у випадку зміни формулювання, будуть непосильними як для окремих домогосподарств, так і підприємств, установ та організацій». Таку ж думку висловив і  присутній на сесії Іван Арапу, виконуючий обов’язки головного лікаря Татарбунарської центральної районної лікарні, корпуси якої розташовані на вулиці Московська.  Було акцентовано, що зміна великої кількості  відомчих нормативних документів потягне за собою великий вантаж проблем.

 Проте присутні  на сесії  представниці громадських організацій міста  гучно звинуватили депутатів, які утрималися, у  відсутності патріотизму. А депутати, члени депутатської групи «Спільна мета»,  яка до речі була далеко не в повному складі, покинули сесійну залу і далі весь порядок денний сесії з інших 19-ти питань був обговорений без їх присутності.

 Фактично, такий поворот засідання поставив депутатів  Татарбунарської  міської ради, які утрималися при голосуванні в питанні перейменування вулиці Московська на вулицю ім. Романа Гульченка, та й інших депутатів, які продовжили свою роботу на сесії, а також міського голову в  рамки нових звинувачень.  Але, чи можна звинувачувати позицію, яка враховує інтереси територіальної громади та своїх виборців, позицію сприяння участі громадян у вирішенні  питань місцевого розвитку, що є однією із найголовніших ознак демократії?!  Можливо, тим депутатам, які не погодилися з результатами голосування, слід звернути увагу на той важливий факт, що своїм голосуванням депутати, які утрималися, поставили  особливий акцент на неухильності курсу на становлення місцевої демократії, одним із важливих інструментів якого являються громадські слухання. Ця частина депутатів вирішила врахувати думку жителів вулиці Московська, а інакше, як виразилися самі представники вулиці, для чого тоді проводилися  громадські слухання.

 Не буде логіки в тому,  що депутати, а також представники громадянського суспільства, які залишили сесійне засідання,  виступають  проти такої демократії, проти  європейських стандартів верховенства права, проти Магдебурзького права,  положення якого стали основою Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

 

 В ситуації, яка склалася, деяким депутатам міської ради потрібно чесно самому собі задати питання:  чому на сесію при такому важливому питанні не з`явилися інші члени депутатської групи «Спільна мета»?  Тоді, і голосів би вистачило, навіть, більше, чим треба.

 

 Найважче в цій ситуації те, що постійно, з метою певної політичної кон`юктури,  йде спекуляція  ім`ям загиблої людини.       

 

 Татарбунарська міська рада робить все, що в її  силах  для  спокою душі загиблого воїна, для допомоги рідним.  І якщо у жителів будь-якої татарбунарської вулиці будуть побажання присвоїти їй ім`я Романа Гульченка, всі депутати міської ради підтримають їх рішення. А жителі  вулиці Московська здійснили свій вибір, і мають на  це своє законне право,  гарантоване Конституцією та іншими законами України.  І якщо це право у них насильно відібрати, це стане великим ударом по демократії та дискредитацією європейської моделі розвитку України.