Цей,  важливий для історії міста, факт підкреслив Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко під час церемонії покладання квітів до меморіалу загиблим воїнам, що пройшла сьогодні, 22 вересня, в місті Татарбунари з нагоди відзначення Дня партизанської слави.  «Наш легендарний земляк, який жив і трудився в місті, Петро Андрійович Черток, являвся учасником ковпаковського партизанського руху  і пройшов разом зі з`єднанням Сидора Ковпака  складний та небезпечний партизанський шлях від Путивлю в Сумській області до Карпатських гір. Марія Григорівна Баранова - допомагала партизанським сім`ям   в   білоруських  лісах.  Дар`я  Іванівна  Соколенко,  -  стала помічницею військовим розвідникам  перед звільненням Татарбунарського краю від нацистських окупантів», - наголосив міський голова. 

  Акцентуючи на величі  подвигу людей, які захищали Вітчизну  в тилу ворога, міський голова закликав пам’ятати  про мужність та героїзм своїх земляків та всіх співвітчизників, які пройшли  важкий, але славний партизанський шлях в роки Другої світової війни.  

  В знак вічності подвигу учасників партизанського та підпільного руху до підніжжя пам’ятника  загиблим воїнам поклали квіти разом з міським головою голова Татарбунарської районної організації ветеранів України Марія Нєгой, голова Татарбунарської  районної ради Віктор Донкоглов, керівник апарату Татарбунарської районної державної адміністрації Мирослава Коваль та представники трудових колективів міста Татарбунари.