На передостанньому тижні року, який завершується, в місті Татарбунари пройшла  скромна, без великого пафосу, а тому на перший погляд  нібито звичайна  подія, про яку мало хто з жителів міста знав:  було відкрито перший блок оновленого міського автовокзалу.

 Досягнутий на даний час результат та  безпосередні роботи із реконструкції  вокзалу стали логічним і очікуваним продовженням діалогу між міською владою та товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕКА», яке з 2007 року є власником будівлі Татарбунарської автобусної станції.  Модернізація, розпочата в квітні 2017 року відповідно до проекту Генерального плану реконструкції, розробленого місцевим приватним підприємством «Вертикаль –Е», не один раз призупинялася через конфлікт  між ТОВ «ТЕКА»  та іншими підприємцями,  що здійснюють свою діяльність на території автостанції. Суттєва затримка робіт із будівництва павільйонів сталася і в червні-липні поточного року внаслідок значного загострення конфлікту між зазначеними сторонами, що вилився  в досить жорстке  протистояння  між ними та став предметом  гострого обговорення  на черговій та позачергової сесій Татарбунарської міської ради  в цей період.

 Але, незважаючи на те, що реалізувати до завершення року намічені плани будівництва в повній мірі не вдалося,  дирекція національної мережі автостанцій «Одесабас», яка організовує пасажирські перевезення  в Одеській області, прийняла рішення все-таки відкрити в грудні перший блок оновленої Татарбунарської автобусної станції, проте не анонсуючи даної події серед широкої громадськості міста. На відкриття були запрошені керівники міста та району: Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко, заступник міського голови Олександр Лєсніченко, голова Татарбунарської районної ради Віктор Донкоглов, голова Татарбунарської районної державної адміністрації Олександр Кривенко. Запрошені були також і голови постійних депутатських комісій міської ради, які безпосередньо контролювали здійснення вимог  міської ради з  осучаснення автовокзалу. З них у церемонії відкриття взяли участь голова комісії з питання регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою та охорони навколишнього середовища Іван Христич та голова депутатської комісії з питань водопостачання, водовідведення та інших питань ЖКГ Таміла Кошельник.

 Символічну стрічку  біля входу в один із павільйонів розрізали директор автостанції Олександра Гач та Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко. З добрими побажаннями  динамічного продовження та завершення  будівництва, перетворення  автостанції на сучасний  об’єкт транспортної інфраструктури з комплексом характеристик, необхідних для якісного обслуговування  пасажирів та зручних умов праці  для персоналу, - звернулися до учасників церемонії та пасажирів автовокзалу голова райдержадміністрації Олександр Кривенко,  генеральний директор національної мережі автостанцій «Одесабас» Ірина Жикова, директор автостанції Олександра Гач, депутат міської ради Таміла Кошельник  та  житель міста, водій таксі, який обслуговує пасажирів автовокзалу Віктор Оболянін.

 

 Безумовно, виважена стриманість церемонії  відкриття ніяк не перекреслює  значимість  цієї події для міста, якому  сам  час диктує необхідність проведення нових змін. Було б добре, якби такі зміни проходили  в умовах конструктивного  порозуміння  в підприємницькому середовищі, розумної  конкуренції  між ними, врахування  як своїх бізнес інтересів, так і  потреб пасажирів, яким необхідні  більш якісні послуги.  В кінцевому підсумку,  досягнутий консенсус потрібен місту і його жителям, бо автовокзал  окрім усіх своїх  важливих функцій, здійснює ще одну не менш важливу:  функцію візитної картки міста Татарбунари.