Такі функції на території міста, а також Татарбунарського, Арцизького районів та частині Кілійського  району здійснює Татарбунарське  міжрайонне управління водного господарства. 

  В останніх числах  січня поточного року до управління  надійшов наказ Державного агентства водних ресурсів України про реорганізацію Татарбунарського  міжрайонного управління водного господарства шляхом приєднання до Кілійського управління водного господарства (далі КУВГ), до якого з моменту припинення діяльності Татарбунарського  міжрайонного управління водного господарства (далі ТМУВГ) повинні перейти усі майнові права та обов’язки ТМУВГ. Цим наказом встановлюється утворення комісії з реорганізації у складі представників Одеського обласного управління водних ресурсів, ТМУВГ та КУВГ. Наказом регламентовано не пізніше, ніж за два місяці письмово попередити всіх працівників Татарбунарського МУВГ про зміни умов праці та вивільнення із забезпеченням соціально-правових гарантій згідно чинного законодавства. Також передбачено і ряд інших процедур фінансово-майнового та правовстановлюючого характеру.

 

 Дана ситуація  з тривогою сприйнята  Татарбунарською міською радою. У зв’язку з цим, Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко звернувся з відповідним клопотанням до  Державного  агентства водних  ресурсів України. Копія клопотання також направлена в Міністерство екології та природних ресурсів України.

 

         Нижче надаємо повний текст клопотання:  

 

                                                                                                             Виконуючому обов’язки голови 

                                                                                                             Державного  агентства водних  

                                                                                                             ресурсів України

                                                                                                             Хорєву М.Ю.      

                                                                                                                                

                                           Шановний  Михайле  Юрійовичу! 

 

  Від імені  депутатів та членів виконавчого комітету Татарбунарської міської ради, а також  всіх жителів  Татарбунарської громади звертаюся до Вас  щодо питання  реорганізації Татарбунарського міжрайонного управління водного господарства. 

 Прошу Вас підійти до вирішення даного питання  з урахуванням  наступних об`єктивних  факторів та позиції  Татарбунарської міської ради.

 Татарбунарське  міжрайонне управління водного господарства, утворене в 1968 році в місті Татарбунари, являється економічно активним підприємством, одним із найбільших управлінь не тільки в Одеській області, а й в цілому, в Україні.  Управління обслуговує Арцизький, Татарбунарський та частково Кілійський райони. На  балансі управління 50 насосних станцій, на яких установлено 188 агрегатів із загальною потужністю 56,4 тис.квт. Загальна площа зрошувальних земель, що обслуговується управлінням – 55063 га, протяжність зрошувальної мережі – 251,6 км.

 В управлінні працює 409 чоловік, заробітна плата становить 18839,2 тис.грн., відрахування до місцевого бюджету складають  7500,9 тис.грн,  в т.ч. ПДФО - 3391,1  тис.грн.,  пенсійний фонд – 4109,8 тис.грн. 

 Управління здійснює стабільну діяльність з експлуатації державних меліоративних систем, водогосподарських комплексів, забезпечення населення та підприємств водою, покращення екологічного стану зрошуваних земель. Одним із важливих завдань управління є захист населених пунктів від підтоплення та затоплення. В цьому аспекті показовим прикладом злагоджених та оперативних дій управління стала ліквідація наслідків повені, яка сталася в 2013 році в місті Татарбунари в районі заплави річки Когильник, біля міжнародної траси М-15. В цілому, господарська діяльність  Татарбунарського  міжрайонного управління водного господарства являється позитивним фактором соціально-економічного розвитку міста Татарбунари та Татарбунарського району.

 Реорганізація  Татарбунарського  міжрайонного управління водного господарства та можливе у зв’язку з цим  звільнення  його персоналу  може викликати як серед безпосередніх працівників управління, так і в інших жителів міста  та   району,  негативні  настрої  і  спровокувати      утворення    зони     соціальної    напруженості.   Оскільки,    фактично,   процес реорганізації буде розглядатися населенням як ліквідація  одного із найважливіших та ефективних в економічному відношенні  суб”єктів місцевого господарського життя.

 Татарбунарська міська рада як орган місцевого самоврядування  серед багатьох своїх важливих завдань  має забезпечувати, спільно з органами виконавчої влади, стабільність  соціально-економічної та суспільної ситуації  на місцевій території, вживати заходів щодо попередження виникнення негативних факторів в різних сферах економіки та недопущення переростання їх  в дестабілізуючі фактори суспільного життя. Тому, позиція депутатів та членів виконкому   Татарбунарської   міської   ради  в цьому питанні є консолідуючою і спрямована  на підтримання  стабільного суспільного порядку в місті Татарбунари. Враховуючи  зазначені  фактори, Татарбунарська міська рада має аргументи на користь збереження Татарбунарського  міжрайонного управління водного господарства як окремого самостійного суб”єкта місцевого господарського життя. Виражаю надію, що в даному питанні Державним агентством водних   ресурсів України  буде прийнято рішення  виключно в інтересах татарбунарської громади. 

 З повагою

Татарбунарський  міський голова                                                                                   А.П.Глущенко                                                         

2018-02-08-1
2018-02-08-1 2018-02-08-1
2018-02-08-1
2018-02-08-1 2018-02-08-1
2018-02-08-1
2018-02-08-1 2018-02-08-1
2018-02-08-1
2018-02-08-1 2018-02-08-1
2018-02-08-1
2018-02-08-1 2018-02-08-1