Першочергову увагу депутати приділили аналізу фінансових показників виконання міського бюджету за 2017 рік, які представила  начальник відділу бухгалтерського обліку виконавчого комітету (апарату) міської ради Любов Лютикова.  Було відмічено, що міський бюджет   за  минулий рік з урахуванням трансфертів склав 40 679,8  тис. грн., що становить 103,1%  від затвердженого  плану (39 460,0) та  на 7636,2 тис. грн.  більше, ніж за 2016 рік, в тому числі:

по податковим надходженням (17 440,9 тис. грн.),

неподатковим надходженням (2 997,0 тис. грн.),

доходам від операцій з капіталом (199,8 тис. грн.),

власним доходам (2291,6 тис грн.)

та   субвенціям  (20 041,8 тис. грн.).

Керівник відділу зазначила, що збільшення надходжень до міського бюджету  відмічається по всім основним джерелам його формування, а це сьогодні:

єдиний податок з юридичних, фізичних осіб та сільськогосподарських товаровиробників (7959,7тис. грн.);

внутрішні податки на товари та послуги (акцизний податок) (5086,1 тис. грн.);

податок на майно (3707,6 тис. грн.);

плата за надання адміністративних послуг (596,2 тис. грн.) та інші джерела.

Характеризуючи видаткову частину міського  бюджету, Любов Лютикова виділила такі наступні  показники: виконання по видаткам склало  43 132,1 тис. грн.  (загальний фонд – 22 416,3  тис. грн., або 98,8%  від затвердженого   плану за  рік; спеціальний фонд – 20715,7 тис. грн., або 98,4%). Із загального обсягу видатків витрати  склали на:

 -   дошкільні заклади освіти: 9293,1 тис. грн., або  21,5 %  від загальної суми витрат;

-  утримання житлово-комунального господарства, благоустрій міста: 7583,8 тис. грн., або 17,8 %;

-  утримання та розвиток інфраструктури доріг та будівництво доріг: 4434,5 тис. грн., або 10,3 %  від загальної суми витрат;

-   будівництво ВНС (водонапірно-насосна станція) -  14018,2 тис., або  32,5 %;

-   соціальний   захист  населення: 489,2 тис. грн., або 1,2 %.                                                                     

У сумі видатків загального фонду бюджету міста видатки соціального спрямування склали   12 693,0   тис. грн.,  або  29,4  відсотка.

Затвердивши своїм рішенням ці бюджетно-фінансові показники, депутати  внесли зміни і доповнення до рішення міської ради від 08.12.2017 року № 504-VIІ «Про міський бюджет на 2018 рік» в частинах розподілу видатків міського бюджету; джерел фінансування бюджету міста;  переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитися за рахунок коштів бюджету розвитку та лімітів споживання енергоносіїв бюджетними установами міської ради на 2018 рік. Зміни в аспекті перерозподілу коштів торкнулися і ряду окремих міських цільових програм: "Милосердя в дії", «Оздоровлення  дітей  міста Татарбунари», «Діти міста Татарбунари»,  «Розвиток шахів  та шашок  міста Татарбунари», «Розвиток  футболу міста Татарбунари», «Правопорядок», програми культурно-масових та мистецьких заходів та інших.

 

Переважною більшістю голосів депутати прийняли Програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Татарбунари на 2018 рік, заходами якої заплановано здійснення подальшої модернізації водопровідно-каналізаційного господарства, технічного переоснащення  комунальних підприємств міста, благоустрою міських територій, що передбачає вагомий  комплекс робіт з  капітального та поточного ремонту доріг в місті, облаштування паркових зон, міських площ, тротуарів, покращення вуличного освітлення та, в  цілому поступове оновлення наявної господарської  інфраструктури міста. В гуманітарній сфері дана програма разом з окремими цільовими міськими програмами розставляє акценти  на створенні сприятливих умов для розвитку в місті дошкільної, середньої освіти, музично-культурних традицій та масових видів спорту. Серед проектів програми: капітальний ремонт  вулиць Центральної (від перехрестя з  вулиці Горького до будинку № 60),   частини дороги (спуску) вулиці Київська;  капітальний та поточний ремонт доріг більш, ніж 35-ти вулиць міста;  капітальний ремонт  адмінбудівлі по   вулиці  Центральна,   36   з   влаштуванням    центру   надання    адмінпослуг та фасаду будівлі по вул. Центральна, 50;  капітальний  ремонт центральної площі і фонтану та тротуару по вулиці Колесніченка; придбання для КП «Водопостачальник» спеціальної техніки та обладнання: двох сміттєвозів, трактора, насосів, бара (обладнання, яке надає можливість  проривати траншеї для прокладки трубопроводів); реконструкція сміттєзвалища та будівництво ями Беккера;  подальше впровадження нових технологій санітарної очистки міста та роздільного збирання  твердих побутових відходів;   придбання 10-ти відеокамер та інші види робіт. Програмою 2018 року передбачено  за кошти державного бюджету продовження   будівництва  на території міста ВНС (6000000) та реконструкції комплексу міського стадіону «Колос»  (27000000).

Одноголосну підтримку депутатів отримала  нова міська програма «Чисті джерела на 2018-2020 роки», на реалізацію якої міським бюджетом спрямовується  139,0 тис.грн. З них, поетапно протягом  трьох років:  9,0 тис.грн. відводиться на проведення лабораторних аналізів води в криницях та інших водних  джерелах; 45,0 тис.грн. - на чищення криниць, каптажів і інших водних джерел; та 85,0 тис.грн.  – на благоустрій територій біля водних джерел.

В ході подальшої роботи депутати  відповідними рішеннями встановили:

- пільги по батьківській платі за харчування в дошкільних закладах комунальної власності міської ради  на 2018 рік в розмірах: дітям із багатодітних сімей - 50 відсотків;  дітям, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи - 100 відсотків;  дітям із сімей учасників АТО - 100 відсотків;  дітям – інвалідам -100 відсотків; дітям із сімей, які отримають допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» - 100 відсотків; дітям -сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування - 100 відсотків;  дітям, які втратили одного з батьків - 100 відсотків;

- граничні розміри надання адресної матеріальної допомоги мешканцям міста Татарбунари за рахунок коштів міського бюджету згідно з розпорядженням міського голови та рішення виконавчого комітету Татарбунарської міської ради: на лікування - 1000,00 грн.; на лікування (онкозахворювання) – 2000,00 грн.;  на вирішення соціально-побутових проблем - 1000,00 грн.; на поховання окремих категорій громадян - 800,00 грн.

Великий пласт  прийнятих рішень (49) стосувався питань земельного характеру та житлових питань. На завершення пленарного засідання 22-ї сесії  депутати підтримали депутатський запит депутата міської ради Володимира Гажийського до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформації щодо «неналежної роботи операторів мобільного зв`язку»  під час зимової стихії, яка сталася на території міста Татарбунари 17-18 січня 2018 року.

Закриваючи засідання сесії, Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко подякував депутатам за вагому роботу, проведену напередодні сесійного засідання в профільних постійних депутатських комісіях. Міський голова підкреслив, що хоч легких сесій в міській раді не буває, проте, сесія, яка проведена в цей день, була насичена великою кількістю питань різного характеру, важливих  програмних документів, які будуть визначати протягом 2018 року спільну діяльність депутатського корпусу, виконавчого комітету, апарату та всіх комунальних  служб міста, і  від старту, який  взято на першій сесії будуть залежати результати подальшої роботи.