Повернення до стабільного режиму роботи вуличних ламп та світильників проходило  не так оперативно як би цього хотілося жителям міста. На роботи із відновлення  був відведений практично місяць після природної стихії, яка пройшла в місті Татарбунари 18 січня,  але у  цього терміну були вагомі причини.  

 Як розповіла на черговому засіданні виконавчого комітету  керівник управління майном комунальної власності  і благоустрою Татарбунарської міської ради (УМКВБ) Ольга Даскалєску, стихія нанесла цій підгалузі  житлово-комунального господарства міста великих збитків:  при штормовому  вітрі, який тоді проявив свою силу, були не просто обірвані  електричні лінії,  а зірвано і пошкоджено велику  кількість ламп та світильників. Робочій бригаді управління  довелося спочатку на всіх вулицях, площах та в паркових зонах міста провести детальний аналіз пошкоджень та облік того обладнання, яке залишилося цілим і  в робочому стані.

 На  час  відновлювальних  робіт вплинув і факт необхідності постійного їх узгодження з діями працівників Татарбунарських РЕМ, які проводили свої аварійно-відновлювальні роботи під час подачі електроенергії в місто, тільки після цього  можна було приступати до ремонту ліній вуличного освітлення. В цілому ряді випадків працівники УМКВБ  відновлювали освітлення, але ще деякий час підключити його до електричного живлення не могли через необхідність проведення додаткових робіт персоналом РЕМу.

Ремонтні роботи стримувалися також і подальшими несприятливими погодними умовами, характерними для холодної пори року: висока вологість внаслідок дощів та туманів підвищувала ризики роботи на опорах, тому їх неодноразово доводилося призупиняти до більш сприятливих днів.

В  ході подальшого інформування з цього питання, Ольга Даскалєску відмітила, що саме з цих причин  були допущені  відходження від графіку виконання першого етапу відновлювальних робіт, який був розроблений в міській раді  в рамках оперативного реагування на наслідки зимової стихії.  В процесі відновлення, за допомогою спецтранспорту міської ради – автовежі, було здійснено комплексну роботу із повернення обвислих та встановлення там, де це було необхідно, нових ліній, підключення непошкоджених ламп та світильників  і перевірки їх роботи. Керівник УМКВБ звернула увагу членів виконкому на важливу особливість  роботи з вуличним освітленням в частині  безпеки, відмітивши, що працівники РЕМ, коли працюють на електричних лініях, відключають напругу, тоді як електрик УМКВБ згідно технологій підключення вуличного освітлення працює під напругою, а це небезпечно, - що є найбільш суттєвим фактором, який впливає  на  швидкість  робочого процесу.

Тим не менше, із врахуванням таких складних чинників тої ситуації, яка склалася після стихії, на даний час в місті повністю відновлено вуличне освітлення. На черзі другий етап робіт: повна заміна всіх пошкоджених ламп та світильників.

Міський голова Андрій Глущенко, коментуючи результати роботи, подякував управлінню  в обличчі його керівника за здійснену діяльність та наголосив на необхідності  якнайшвидшого завершення всіх робіт  з метою повернення безпеки жителів міста. Міський голова підкреслив, що в поточному році згідно Програми соціально-економічного  розвитку міста Татарбунари на 2018 рік, робота  з відновлення  існуючих мереж вуличного освітлення та будівництва нових буде продовжена, на що з міського бюджету виділені відповідні кошти:  капітальний ремонт вуличного  освітлення (250000,00); поточний ремонт вуличного освітлення  (200000), - і головною особливістю зазначеної  діяльності стане поступова модернізація  цієї підгалузі житлово-комунального господарства міста.