На літературних читаннях, які пройшли до цієї дати в районному Будинку культури, міський голова Андрій Глущенко звернувся до учасників заходу із словами: «Велике літературне слово, яке залишив нам у спадок великий поет, ми називаємо сьогодні шевченківською мовою, яка стала справжнім переспівом нелегкої тогочасної долі народу, його широкої душі та  найзаповітніших устремлінь. Український народ любить і читає його твори, бо вони являються великим джерелом натхнення і дороговказом для кожного, хто йде дорогою честі і  правди, гуманності і великої людяності. Саме такі ідеали закладені поетом в знамениту збірку його творів  «Кобзар»,  яка   до нинішнього дня є настільною книгою  нашого народу».

 Керівник міста передав всім учасникам урочистостей великі вітання  від  депутатського корпусу і виконавчого комітету Татарбунарської міської ради  та щиро побажав кожному долучатися до великої творчої спадщини Тараса  Шевченка, розуміти її глибокий зміст та знаходити у віршованих рядках зерна добра та поваги до людей.

Цього ж дня  Татарбунарський міський голова  разом з  керівником Татарбунарської міської ради  Віктором Донкогловим та представниками районної державної адміністрації поклали весняні квіти до постаменту  великого поета, чиї  знамениті твори  являються невід`ємною частиною світової культурної скарбниці.