Без активної ініціативи жителів міста, їх позиції підтримки  соціально-економічних кроків міської влади, щоденної праці  у всіх сферах життєдіяльності міста та господарського відношення до  його вигляду не було б самого міста. Місто будується і розвивається силами і натхненням його жителів. І місто, безпосередньо міська влада,  за своїм муніципальним правом цінує таке небайдуже відношення: щорічно за значні трудові досягнення, професійну майстерність, особливий внесок у розвиток економічної, соціальної та культурно-гуманітарної сфер міста, збагачення і збереження його історико-культурної спадщини, благодійну та громадську діяльність Татарбунарська міська рада нагороджує  різними відзнаками  від 150-ти до 200-т татарбунарців. Нагородження, як правило,  приурочені до державних, професійних свят, а також з нагоди відзначення Дня міста.

 

       До недавнього часу основними відзнаками на міському рівні являлися:

-  «Грамота Татарбунарської міської ради»,

- «Почесна грамота Татарбунарської міської ради»,

- та відзнака найвищого рівня «Почесний громадянин міста Татарбунари».

       Але, зважаючи на зростаючу суспільну активність  жителів міста, їх участь у реалізації програм соціального і економічного розвитку міста, забезпеченняі законності, прав і свобод громадян на його території   та з метою заохочення подальшої громадської ініціативи в міській раді було прийнято рішення про розширення цього переліку нагород. До існуючих відзнак міського рівня були внесені доповнення наступними нагородами:

- відзнака «За заслуги перед громадою міста Татарбунари»,

- «Почесна грамота Татарбунарського міського голови»,

- «Подяка Татарбунарського міського голови».

        Дана пропозиція із розробкою загального положення про відзнаки міського рівня була внесена Татарбунарським міським головою Андрієм Глущенко, обговорена і підтримана депутатами міської ради та затверджена ними у вигляді  відповідного рішення на 27-ій липневій сесії міської ради. Окремими розпорядженнями міського голови затверджені положення про відзнаку Татарбунарського міського голови «За заслуги перед громадою міста Татарбунари», про Почесну грамоту та Подяку міського голови. Присвоєння найвищої міської нагороди – звання «Почесний громадянин міста Татарбунари» здійснювалися відповідно до положення, затвердженого рішенням Татарбунарської міської ради  в  1999 році, а останні сім років на підставі  відповідного положення, затвердженого рішенням  міської ради  в квітні 2011 року.

       Подання для здійснення нагороджень та присвоєння звань міського рівня можуть здійснити трудові колективи, підприємства, установи, організації міста, громадські організації, структурні підрозділи та керівний склад  міської ради (за виключенням відзнаки «За заслуги перед громадою міста Татарбунари»), а також безпосередньо міський голова.

       Серед всіх перелічених відзнак дві з них мають особливий статус. Відзнака Татарбунарського міського голови, або нагрудний знак «За заслуги перед громадою міста Татарбунари» є відзнакою вищого рівня стосовно грамот, почесних грамот  міської ради, міського голови та подяки міського голови. І найвищою нагородою міського рівня, як зазначено вище, є звання «Почесний громадянин міста Татарбунари». Статус цих відзнак, зрозуміло, зумовлює особливий підхід до подання та розгляду клопотань з приводу таких нагороджень. Так, на присвоєння звання «Почесний громадянин міста Татарбунари», яке в обов’язковому порядку розглядається на сесії міської ради, положенням встановлена квота – два на рік, а  нагородження нагрудним знаком «За заслуги перед громадою міста Татарбунари»  проводиться  лише за ініціативи міського голови один раз на рік до Дня міста. І найголовніше: відзнаками цього рівня можуть бути нагороджені громадяни України та іноземні громадяни за видатні заслуги у соціально-економічному розвитку міста, промисловому та соціально-культурному будівництві, розвитку охорони здоров`я, науки, культури, освіти, охорони громадського порядку, громадській та благодійній діяльності на благо міста, та які одержали загальне визнання жителів міста Татарбунари.

       В період з 1999 по  2013 рік  найвищу відзнаку міського рівня – звання «Почесний громадянин міста Татарбунари» було присвоєно директору районного історико-краєзнавчого музею, учаснику бойових дій в роки Другої світової війни, активному подвижнику ветеранського руху в місті Татарбунари та Татарбунарському районі  Юлії Степанівні Дем`яновській;  вчителю Татарбунарського навчально-виховного комплексу «Школа-гімназія»,

видатному літературознавцю, відміннику народної освіти, Михайлу Васильовичу Плотному;  видатному культурному діячу міста та району, прославленому акомпаніатору районного Будинку культури Олександру Семеновичу Павлову; видатному лікарю-хірургу Татарбунарської центральної районної лікарні, учаснику бойових дій в роки Другої світової війни Євгенію Яковичу Кравченко; учаснику бойових дій в роки Другої світової війни, активісту ветеранського руху в місті та районі Катерині Олексіївні Кравець;  майстру спорту міжнародного класу, п’ятикратному чемпіону Європи по шахам серед ветеранів, чемпіону Радянського Союзу  по «чудо – шахам», неодноразовому чемпіону України з кубку України по шахам Василю Миколайовичу Максимчуку (посмертно); депутату Татарбунарської міської ради багатьох скликань Агафії Олексіївні Сивоконь;  народному вмільцю Борису Максимовичу Байлуку. Перша відзнака Татарбунарського міського голови, або нагрудний знак «За заслуги перед громадою міста Татарбунари»  28 серпня 2018 року, в День міста, була вручена депутату міської ради Тамілі Гнатівні Кошельник.

      Для  формування особистих заслуг перед татарбунарською громадою, зростання авторитету та поваги серед жителів міста у кожного сучасного татарбунарця є  великий потенціал! Місто пишається своїми жителями, які своїм розумом і руками прославляють його і своїми справами  збагачують історію рідного краю.

При використанні даного матеріалу посилання на Татарбунарську міську раду є обов’язковим!

 

DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345DSC06345