Согласно депутатскому обращению к городскому голове, в одном  из  наиболее старших по  возрасту городских  парков  начались  работы по обновлению  центральной тротуарной дорожки.  В депутатском  обращении было акцентировано  на появившихся  со временем трещинах, разломах  и других повреждениях части  плиток, составляющих эту тротуарную дорожку. В некоторых местах  произошла просадка тротуарной плитки, в результате чего при дождевых осадках на тротуаре  образуются лужи,  которые было трудно проходить как детям, так и взрослым татарбунарцам.

       По результатам обсуждения этого вопроса, а также анализа состояния большей части плитки, которая находится в удовлетворительном состоянии и может ещё некоторое время послужить городу, в городском совете было принято решение  провести реставрационные работы, не требующие   больших  затрат. Конкретно, была одобрена идея  полного снятия  тротуарной плитки, выравнивания  её площадки и замены повреждённых плиток целыми, используя   собственные плитки этого же тротуара. Также предусматривается полная замена бордюров, так как прежние, практически, полностью  вышли из строя. Вдоль бордюров  по краям тротуара будет положена  дополнительная плитка красного цвета. К скамейкам  будут проложены выступы из плитки, которые раньше отсутствовали, а был просто утрамбованный грунт. К тому же, к имеющемуся  ряду  скамеек будут добавлены дополнительные.

       Нужно обратить внимание на то, что за счёт  изъятия собственной плитки произойдёт сужение  тротуара. Если до проводимых работ его ширина составляла 3 метра 20 сантиметров, то после  их завершения ширина тротуара  буде равна  почти 2,5 метрам.  Специалисты не видят в этом  нарушения градостроительных правил и норм, а  также ущемления каких-либо прав на бытовое использование  тротуарной дорожки  жителями и гостями нашего города.

        Конечно, при ознакомлении с этой информацией у некоторых читателей могут появиться комментарии, что лучше бы смотрелась плитка совсем новая, или вообще не надо было трогать.

       В идеале это, конечно, так.  Но, в городе не могут,  пока, происходить радикальные изменения на всех его площадках. Решение о реставрации тротуарной дорожки в этом месте было принято также и с учётом  необходимости бережного, экономного и хозяйственного  подхода к финансово-техническим ресурсам, которые  сегодня  есть у города.

 

IMG 7407IMG 7407IMG 7407IMG 7407IMG 7407IMG 7407

 

 

Останні за часом  роки  наше місто, як і в цілому держава,  проходить через нелегкі економічні випробування. Протягом, майже, вже трьох десятиліть періодичних економічних криз  в країні стався  занепад житлово-комунального господарства. Все, що було в цій сфері  закладено і збудовано в 50-60-х роках минулого століття,  використовувалося  на повну потужність без здійснення оновлення інфраструктури і внесення відповідних капіталовкладень. Така ситуація сьогодні у всіх регіонах України, в містах і селах. Не являється виключенням і наше місто, водопровідне-каналізаційне господарство якого потребує  стовідсоткової модернізації.

      Місто потерпає від нестачі води, нерегулярності доходження її з необхідним рівнем тиску до споживачів, втрат води  в умовах проходження застарілою  і  зношеною водопровідною мережею. В 2016 році  Татарбунарська міська рада розпочала системну роботу із реконструкції    та    капітального    ремонту    водопровідно - каналізаційних    мереж, яку здійснює комунальне підприємство «Водопостачальник».  В цій  діяльності  підприємство  почало застосовувати цілий ряд нових методів і технологій, але не завжди ця робота  знаходить підтримку у  жителів міста, тому що серед них є такі, які  хочуть швидких кардинальних змін. Саме такі споживачі «не розуміють дій» КП «Водопостачальник», яке  в силу наявних фінансово-технічних ресурсів здійснює поступове технічне переоснащення  у цій сфері і долає наслідки  безгосподарського відношення останніх десятиліть.

       Сьогодні у нас  кризова ситуація на вулиці Кооперативна.  В 2011 році, в умовах відсутності води,  на вулиці Кооперативній  були проведені роботи з водопостачання.  Всі технічні матеріали були закуплені жителями вулиці, а безпосередні роботи проведені  силами комунального підприємства «Водопостачальник». Вода на Кооперативній з`явилася, збільшилася і кількість абонентів з-за додаткового їх підключення, проте наслідком цього стало  падіння дебету води  в артезіанській свердловині.                

       З 2017 року   у водопостачанні вулиці, взагалі, розпочалися перебої. Проблема цієї вулиці: подача води залежить від рівня води в башні, коливання якої призводить до зменшення води, яка надходить до домогосподарств. Враховуючи цю проблему, КП «Водопостачальник» розробив план заходів врегулювання даної ситуації, який складається із проведення робіт по збільшенню дебета води за рахунок підключення до артсвердловини, що знаходиться по вулиці Князєва, на території  гаражів колишнього колгоспу ім.Татарбунарського повстання. Також КП «Водопостачальник» впроваджує заходи по зменшенню втрат води в мережі, яка подає воду на вулицю Кооперативна ( на сьогодні ці втрати сягають  30% , які покриваються за рахунок міського бюджету, в тому числі за рахунок платників податків). З метою зменшення втрат води, КП «Водопостачальник» запропонував жителям вулиці Кооперативна  винести лічильники води на вуличні площадки для здійснення  доступного та безперешкодного контролю.

      Як вже показує подібна практика на інших вулицях міста, там де винесено лічильники на вулицю, втрати води складають лише 2%. Значно, в рази  у водомережі покращується ситуація з  тиском води, внаслідок чого споживачі отримують воду більш регулярно, як це можна подати на прикладі вулиць Миру, Нагорна, Кілійська, Борисівська, 23 серпня.    

      Для практичного втілення цього плану заходів «Водопостачальник» розпочав роботи з прокладення  водогону від башні, яка надає воду вулиці Кооперативна,  до башні, розташованої  по вулиці Князєва. Але, при  здійсненні цих робіт  комунальне підприємство зіштовхнулося з супротивом  жителів вулиці Кооперативна.  Для врегулювання спірних питань, міською радою були організовані збори жителів вулиці, де були здійснені роз’яснення: для чого проводиться об`єднання двох свердловин Кооперативна та Князєва, а також  гострої необхідності винесення лічильників на вуличні площадки та  встановлення точки обліку на башні Кооперативна, що надасть змогу виявити, які саме гілки водогону дають втрати.

       5 квітня  за ініціативою жителів вулиці Кооперативна  міський голова  Андрій Глущенко провів зустріч із  представниками вулиці, на якій  детально розповів про причини ситуації, яка склалася з водозабезпеченням цієї вулиці та  охарактеризував шляхи її подолання.

        Дане питання цього ж дня було підняте  депутатами на черговій 34-й сесії. Після  достатньо гострих дебатів рішення з цього питання так і не було прийнято, але переважна більшість  депутатів (13 з 16-ти присутніх) підтримали ідею винесення лічильників на вулиці по кожному домогосподарству і об`єднання артезіанських свердловин вулиць Кооперативна та Князєва.

IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257IMG 7257

Як повідомлялося раніше, 27 березня на засіданні виконкому Татарбунарської міської ради була заслухана інформація державного фітосанітарного інспектора в Одеській області Тетяни Іожиці  про  заходи,  якими повинні керуватись аграрії у своїй роботі при обробці полів пестицидами та  недопущення  загибелі бджіл від дії пестицидів. Подавши коротку характеристику пестицидів як біологічно активних речовин, Тетяна Іожиця розповіла про їх згубний вплив  на  навколишнє середовище і, зокрема, бджіл,  у випадку недотримання державних санітарних правил при  використанні цих препаратів.  В своїй розповіді  інспектор наголосила на важливості  взаємодії  в цих питаннях представників аграрної галузі, власників пасік та органів місцевого самоврядування.

       Відповідно до рішення виконкому № 28  «Про використання пестицидів та інших мінеральних добрив», прийнятого на цьому засіданні,  Татарбунарська міська рада звертається до керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств та власників бджолиних пасік з попередженням про недопущення будь-яких  порушень Закону України «Про бджільництво», правил і санітарних вимог, визначених цим законом,  як сільгоспвиробниками при застосуванні пестицидів, так і пасічниками, які розміщують пасіки на присадибних ділянках та тих, що перевозять вулики  до медоносних угідь.

      З цього приводу виконавчий комітет Татарбунарської міської ради інформує, що в період інтенсивного використання інсектицидів та пестицидів на посівах медоносних рослин виникає загроза отруєння бджіл.  Відповідно до статтей 16, 37, 38 Закону України «Про бджільництво»:

       1) перевезення (кочівля) пасік до медоносних угідь здійснюється за погодженням з власниками (користувачами) земельних ділянок; власники пасік повинні своєчасно інформувати, як органи місцевого самоврядування, так і сусідніх землекористувачів про місця перебування своїх пасік.

       2) пасіка підлягає реєстрації в міській, сільській раді у порядку, встановленому чинним законодавством, за місцем знаходження (проживання) особи;

       3) особи, які мають намір застосувати інсектициди та пестициди на посівах, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки, через засоби масової інформації попередити про це пасічників на відстані до 10 км від оброблюваних площ та несуть відповідальність за неповідомлення або надання неправдивої інформації.

       Згідно з статтею 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з Законами України.

        Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у:

       - неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин;

       - порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарського та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

        Відшкодування збитків в разі загибелі бджолосімей здійснюється лише власникам зареєстрованих пасік.

        Контактний телефон (04844)  3-15-90.

Виконавчий комітет

Татарбунарської міської ради

IMG 7184IMG 7184IMG 7184IMG 7184IMG 7184IMG 7184

   В минулу п’ятницю в Татарбунарській міській раді пройшла чергова 34-а сесія, на яку були винесені, переважно, питання  земельного, майнового та бюджетно-фінансового характеру. Всі  24 питання  були детально обговорені на окремих та спільному засіданнях постійних депутатських комісій і не викликали додаткових дискусій, що сприяло оперативній роботі депутатів з прийняття відповідних рішень.

 Значну частину  пленарного засідання депутати присвятили розгляду звернень громадян з  проблем, які сьогодні  хвилюють багатьох жителів міста. Передусім, це ситуація на Татарбунарському сільгоспринку з переведенням  молочної продукції  до м`ясного корпусу та  виробнича діяльність місцевого брикетного підприємства.

 Як попередньо повідомлялося, міська рада на  запит Татарбунарського міського голови щодо питання перенесення торгівлі молочною продукцією в м`ясний корпус отримала відповідь від дирекції Татарбунарського ринку, яка не містила в собі вичерпних  та переконливих аргументів дій адміністрації ринку з цього приводу. Не отримали від директора ринку однозначної відповіді на дане питання  і члени виконавчого комітету на своєму робочому засіданні, внаслідок чого утворили тимчасову комісію з додаткового вивчення даної ситуації. Проте,  резонансний характер ситуації і настрої людей не могли не потрапити до уваги депутатів Татарбунарської міської ради. На вимогу депутатської комісії  з питань водопостачання, водовідведення та інших питань ЖКГ, голови комісії Таміли Кошельник,  на сесію були запрошені директор Татарбунарського ринку Галина Чумаченко,  лікар ветеринарно-санітарного контролю ринку Зинаїда Збудчак та голова  районної споживчої спілки Ірина Шульга. В ході обговорення питання  представники ринку обстоювали позицію  законності прийнятого рішення  щодо перенесення молочної продукції до м`ясного корпусу та відповідності  цих дій  існуючим санітарним нормам. Але, переважна частина депутатів, врахувавши  повноваження міської ради у сфері відносин із суб’єктами господарювання,  підтримала  своїх колег Тамілу Кошельник,  Тамару Кобушкіну та секретаря міської ради  Оксану Жаран, які запропонували невідкладно вирішити  резонансне  питання  в інтересах  споживачів, а саме:  ринку запропоновано повернути  продаж молочної продукції до відновленого молочного корпусу, або в найближчий час утворити  в приміщенні м`ясного корпусу відповідні умови, які б повністю відокремлювали зони продажу молочних  продуктів та необробленої м`ясної продукції  шляхом огородження  зон та встановлення  промислових витяжних вентиляторів.

   Не менш напруженою  дискусією на сесії  стало обговорення питання  негативних наслідків  виробничої діяльності місцевого брикетного виробництва  на навколишнє середовище та  житлову зону північно-західного мікрорайону міста, яка проходила в присутності  представників вулиць, що прилягають до підприємства. Враховуючи неодноразові звернення міських жителів, дане питання на сесії було підняте депутатами Валерієм Султаном, Галиною Котович, Сергієм Пушковим та Тамілою Кошельник, які запропонували  винести діяльність брикетного заводу на  певну відстань від міста. Присутні жителі у своїх виступах розповіли про значне погіршення умов проживання і нанесення шкоду здоров`ю з того часу як працює це підприємство та звернулися до депутатського корпусу  і міського голови з проханням припинити діяльність підприємства, або  винести його далеко за межі міста.  Вислухавши людей та обґрунтувавши свою позицію з даного питання, депутати прийняли рішення  направити депутатський запит до двох інстанцій: департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції  та екологічної інспекції в Одеській області щодо надання інформації про видачу засновнику заводу дозволу на ввід в експлуатацію та його розміщення в місті Татарбунари, а також щодо включення брикетного заводу до плану  перевірок на дотримання екологічно-санітарних норм у сфері господарської діяльності.

    В ході засідання  Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко та заступник міського голови Олександр Лєсніченко роз’яснили  присутнім заявникам  механізм зачистки міського сміттєзвалища та  встановлення  в його межах огорожі, роботи з чого вже розпочалися.

  Також на сесії,  за участю жителів вулиці Кооперативна, було досягнуто порозуміння в ситуації з водопостачанням, що склалася на цій вулиці, про що буде додаткове інформаційне повідомлення.

IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242IMG 7242

       Шановні депутати Татарбунарської міської ради!

       Шановні  жителі міста, представники трудових колективів та широкої громадськості! 

 

  Наступив квітень, який  за своїми погодними умовами, надає нам  добрі можливості  більш активно і організовано приступити до традиційного впорядкування своїх будинків, присадибних ділянок, прилеглих територій, вулиць, площ, парків  і скверів нашого міста.

З цією метою мною підписано розпорядження «Про забезпечення благоустрою на прилеглих територіях підприємств, установ, організацій, магазинів, кафе, барів та розважальних закладів та проведення Дня довкілля на території Татарбунарської міської ради», яким весь період протягом квітня оголошується місячником озеленення, прибирання та благоустрою в нашому місті. Заходами, затвердженими цим розпорядженням заплановано прибрати та впорядкувати вулиці міста, прилеглі території до підприємств, організацій, готелів, приватних домоволодінь міста згідно Правил благоустрою міста Татарбунари, затверджених рішенням Татарбунарської міської ради від 17 липня 2014 року № 869 – VІ,  а саме:

-  привести до порядку свої прилеглі території, прибрати сміття, висадити дерева, кущі, побілити дерева, здійснити поточний ремонт (за потреби)  фасадних частин своїх житлових, виробничих, торгових приміщень, здійснити інший благоустрій прилеглих територій;

-  здійснити видалення сухих і аварійних дерев, обрізку гілок та кронування зелених насаджень на вулицях міста, в тому числі, які знаходяться в зоні повітряних електромереж та в зоні забудови;

- прибрати, очистити та впорядкувати територію житлових мікрорайонів та майданчиків для складування твердих побутових відходів;

-  провести роботи по впорядкуванню території, прилеглої  до міського стадіону «Колос»;

-  прибрати територію парків, скверів від сміття;

- впорядкувати міські кладовища: видалити сухі кущі, очистити під’їздну дорогу;

-  прибрати і очистити прилеглу територію до водонапірних башт: очистити 1-у зону санітарної охорони від порослі і чагарників, прибрати сміття.

        До проведення цих заходів  заплановано залучити  42 підприємства, установи, організації та інші суб’єкти господарювання на території міста.

   Виконання  цього обсягу робіт на більш організованому і узгодженому рівні  стане ефективним продовженням впорядкування міських територій, яке розпочали жителі міста та окремі підприємства відразу після завершення  холодної пори року. Так, відразу з настанням теплих днів, цілеспрямовано в цьому напрямку в місті працює робочий персонал управління майном комунальної власності і благоустрою міської ради, який здійснює роботи в міських парках і скверах та на інших загальноміських територіях.

 Також, знову відрадно відзначити власну ініціативу найактивніших представників татарбунарської громади: молоді і середнього та старшого покоління нашого міста, які розпочали прибирання його територій, долучившись до   всесвітньої акції  «Зробимо світ чистішим» та  традиційного для всіх нас весняного  впорядкування.  На  добрий приклад  групи  татарбунарців  відгукнулися вже цілі установи, такі як  колектив  Будинку дитячої і юнацької творчості  (керівник - Олена Пахольчук),  Татарбунарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені В.З.Тура  (директор - Володимир Усатенко), Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище (директор – Олег Кабак) і ця ініціатива поступово поширюється. В ході  цих  спільних прибирань зібрано  різного виду сміття, яке  назбиралося за зимову пору року, вже очищено цілий ряд міських територій, з чим дійсно, було б дуже важко справитись комунальній службі міської ради.

  Тому вдруге, від початку цих робіт, виражаю вдячність всім жителям нашого міста за дбайливе ставлення до вигляду міських вулиць, приведення їх до належного санітарного стану, озеленення міських територій та наведення загального порядку в місті! 

 Татарбунарська міська рада готова і надалі надавати необхідний транспорт для вивезення  зібраного сміття.  Сьогодні міська рада вирішує питання  вдосконалення функціонування міського сміттєзвалища.  За результатами  обговорення  пропозицій жителів міста в цьому питанні,  додаткового вивчення фінансово – технічних  можливостей  міської ради, було прийнято рішення  здійснити заміну огорожі  старого міського некрополя на більш сучасну, а  вже використану встановити на території міського сміттєзвалища, роботи на якому вже розпочалися.

Впевнений, що протягом квітня ми разом приберемо місто, підготуємо його до пасхальних та травневих свят і цим  створимо умови для підвищення рівня його привабливості та гостинності.

 Запрошуємо до участі у квітневих заходах із благоустрою трудові колективи міста, підприємців, депутатів міської  ради, представників старшого покоління, учнівську молодь, -   всіх, хто любить своє місто, небайдужий до його долі і бажає йому добрих змін. Всі, хто щирим бажанням долучиться до прибирання, озеленення та благоустрою рідного міста, внесе свій  гідний вклад в його  поступовий розвиток та добробут!

       

З повагою  

Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко