Прийміть найкращі вітання з храмовим святом та Днем вашого рідного села, які відзначаються сьогодні, 21 вересня.

       Щиро вдячний вам за те, що ви зберігаєте любов до своїх рідних місць, розвиваєте культурні та духовні традиції, виховуєте дітей та онуків в атмосфері добра і поваги до ближнього. Саме вашою натхненою працею село розбудовується, розвивається його загальний добробут, примножуються ті матеріальні надбання, які залишили вам у спадок ваші старші покоління. Нині ви продовжуєте свою трудову, господарську діяльність на благо всіх ваших земляків, тому що разом творите історію своєї рідної землі, разом вирощуєте хліб, саджаєте сади і разом у свята приймаєте гостей. Всьому нашому Татарбунарському краю відома ваша гостинна привітність.

       В цей святковий для вас день сердечно бажаю вам міцного здоров’я, впевнених сил для подальшого розвитку села, гарного родинного щастя, стабільного добробуту, здійснення всіх ваших мрій та життєвих планів. Нехай ваша праця завжди буде благословенна, і завжди поєднується з бажаним та добрим відпочинком. Зі святом!

 З повагою  

Татарбунарський міський голова

Андрій Глущенко

10 910 9

  З метою об`єднання своїх депутатських зусиль та можливостей ряд депутатів Татарбунарської міської ради, які представляють окремі політичні сили, і від яких вони йшли на місцеві вибори в минулому році, утворили у складі депутатського корпусу міської ради свої депутатські фракції. 26 депутатів, обраних в жовтні 2020 року, представляють 7 політичних сил, які отримали на місцевих виборах найбільшу підтримку  у жителів громади: Аграрна партія України,  ПП «Європейська солідарність», ПП «За майбутнє», ПП «Наш край»,  ПП «Слуга народу»,  ПП «Довіряй ділам» та ПП «Позиційна платформа – За життя».

На даний час  утворено 4 депутатські фракції  наступних політичних сил:   Аграрна партія України,  ПП «За майбутнє», ПП «Слуга народу»  та ПП «Опозиційна платформа – За життя».

Першими об`єдналися   депутати від Аграрної партії  України та  політичної партії «Опозиційна  платформа – За  життя». Відповідне представлення  та реєстрація були здійснені  14 грудня  2020 року в ході 2-ої позачергової сесії Татарбунарської міської ради. Керівниками фракцій   являються  депутат Татарбунарської міської ради  Сергій Борденюк  (АПУ)  та  депутат Татарбунарської міської ради  Ніна  Кулаксиз  (ПП ОПЗЖ).

 21 січня 2021 року на  6-ій позачерговій  сесії  оголошено про утворення третьої  по черзі депутатської фракції  міської ради «За майбутнє»,  керівником якої став депутат Татарбунарської міської ради  Іван Станімак.

10 вересня на пленарному засіданні  останньої  за часом чергової  14-ї сесії  Татарбунарської міської ради  Татарбунарський міський голова Андрій Глущенко  оголосив  про створення  четвертої  депутатської фракції  «Слуга народу», яку очолив  депутат Татарбунарської міської ради, секретар  ради Олександр Лєсніченко.

Повноваження  депутатів в депутатських фракціях являються похідними від їх загальної депутатської  діяльності  згідно законів України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про статус депутатів місцевих рад» та Регламенту Татарбунарської міської ради.

IMG 6151IMG 6151IMG 6151IMG 6151IMG 6151IMG 6151IMG 6151

Рішення про утворення старостинських округів прийняли депутати Татарбунарської міської ради на останній за часом черговій 14-ій сесії.

       Вперше на рівні місцевого депутатського корпусу дане питання, як одне із основоположних, розглядалося на першій установчій сесії Татарбунарської міської ради в грудні минулого року. Проте в рішенні № 9–VIII від 03 грудня 2020 року «Про утворення старостинських округів Татарбунарської міської ради Білгород-Дністровського району Одеської області та затвердження Положення про старосту» була викладена правова норма, яка затверджувала лише Положення про старосту. Питання утворення старостинських округів було відкладено через його недостатню правову неврегульованість на вищому законодавчому рівні.

       Після прийняття необхідних змін до законодавства вирішення цього питання в територіальних громадах стало невідкладним. Керуючись статтею 25, частиною першою пунктів 6-1 статті 26, пунктом 4 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутати міської ради рішенням 14-ї сесії внесли зміни до зазначеного рішення 1-ї сесії, утворивши на території Татарбунарської міської ради наступні старостинські округи:

Баштанівський старостинський округ з центром в селі Баштанівка Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Сергій Чебанюк);

Білоліський старостинський округ з центром в селі Білолісся Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Юрій Шульга);

Борисівський старостинський округ з центром в селі Борисівка Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Аліна Руденко );

Глибоківський старостинський округ з центром в селі Глибоке Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Валентина Нямцу );

Дельжилерський старостинський округ з центром в селі Дельжилер, що складається з сіл Дельжилер, Нова Олексіївка Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Іван Гайдаржи);

Нерушайський старостинський округ з центром в селі Нерушай Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Микола Ворожко);

Струмківський старостинський округ з центром в селі Струмок, що складається з сіл Струмок, Спаське Білгород-Дністровського району Одеської області (староста села – Олег Ковальов).

       Всі старости утворених округів були затверджені рішенням 1-ї сесії Татарбунарської міської ради від 03 грудня 2020 року № 11 – VIII, згідно пропозиції Татарбунарського міського голови.

IMG 8819IMG 8819IMG 8819

НОВІ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

Зміни до постанови Кабміну № 1236, що наберуть чинності через 7 днів з моменту публікації документу передбачають наступне:

Внутрішній сертифікат про вакцинацію матиме дві форми: жовтий - для щеплених однією дозою і зелений - для щеплених двома дозами. Додатково сертифікати міститимуть інформацію про одужання та негативний ПЛР-тест (терміном на 72 години).

Якщо регіон переходить на жовтий рівень епіднебезпеки, то навчальні заклади працюватимуть офлайн за умови наявності не менше як 80% працівників з “жовтими” чи “зеленими” COVID-сертифікатами. Масові заходи відбуватимуться, а кінотеатри, театри, музеї, спортзали та басейни працюватимуть, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів матимуть “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікати.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише якщо 100% працівників мають “зелений” COVID-сертифікат. Те саме стосується масових заходів, роботи кінотеатрів, театрів, музеїв, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів, тільки тут “зелений” COVID-сертифікат повинен бути не тільки у всіх працівників, але й у всіх відвідувачів.

Важливо! COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

Детальніше читайте за посиланням https://bit.ly/3A7WnOr

 Нагадуємо, що на території поліклініки м.Татарбунари працює пункт вакцинації проти COVID-19 . Усі бажаючі можуть прийти і отримати щеплення.

На момент публікації повідомлення в наявності є вакцини CoronaVac , AstraZeneca. Наявність інших вакцин уточнюйте в пункті вакцинації.

Графік роботи пункту вакцинації :

Пн-пт з 08.00 до 17.00
Сб з 09.00 до 14.00.

Зробіть щеплення! Захистіть себе та свою родину!

214782166 1184682695290603 5100455869815206094 n

       Основні соціально-економічні та культурно-гуманітарні показники програми розвитку Татарбунарської  громади за зазначений період були проаналізовані на черговому засіданні виконавчого комітету в докладній інформації начальника відділу бухгалтерського обліку, економічного розвитку та фінансової звітності Татарбунарської міської ради  Любові Лютикової.  

       Акценти були розставлені на питаннях житлово-комунального господарства, результатах роботи центру надання адміністративних послуг, освітньому, культурному та спортивному напрямках розвитку громади та  сферах оздоровлення дітей і охороні навколишнього середовища.

       По галузі ЖКХ відмічено наступне:

- на забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства з  місцевого  бюджету виділено кошти  в сумі 1 849,3 тис. грн., які спрямовані на оплату електроенергії – 973,1 тис. грн., придбання технічних матеріалів та оплату послуг – 660,7 тис. грн., оплата водопостачання в населених пунктах громади – 215,5 тис. грн.,  придбання насосу для КНС -2  - 49,0 тис. грн.

-  на благоустрій громади  спрямовано – 6 061,0 тис. грн. В першому півріччі здійснено  встановлення тротуарної плитки по вулиці Тура, біля  міського ринку (49, 5 тис. грн.),  розчистка водовідвідних каналів по вулицях Армійська і В.Тура (49,9 тис. грн.) та вулиці Галузинського, с. Білолісся (39,9 тис. грн.), благоустрій міського кладовища (49,8 тис. грн.), покос трави, с. Дельжилер (31,0 тис. грн.). На утримання в належному стані систем вуличного освітлення  в громаді  використано -  50,3 тис. грн. На дорогах комунальної власності проведено  поточних ремонтних робіт на суму 279,4 тис. грн. На забезпечення діяльності комунальних підприємств УМКВ – 1330,4 тис. грн., «Бессарабія» - 2 474,1 тис. грн.,  на оплату електроенергії – 1828,1 тис.грн.

       Центром надання адміністративних послуг Татарбунарської міської ради за перше півріччя 2021 року надано 6474 послуг, більшість з яких охопила такі напрямки:

- з питань реєстрації місця проживання:  1490 послуг;

- державна реєстрація речових прав на нерухоме майно:  оброблено 707 заяв;

- адміністративні послуги соціального характеру (субсидії, допомоги та пільги):  1439;

-  надання довідок для отримання різного виду допомоги: 2132.   За ці та інші послуги  до місцевого бюджету надійшло 273,5 тис. грн.

      У сфері освіти:

- на  розвиток закладів загальної середньої освіти, кількість учнів яких становила 2890 осіб, спрямовано загальні бюджетні асигнування в сумі 100 926,033 тис. грн. по загальному та спеціальному фондах та спеціальному фонді (власні надходження) – 1 807,56 тис. грн.  Обласні кошти на капітальні ремонти склали – 390, 0 тис. грн. За рахунок міського бюджету на розвиток закладів загальної середньої освіти було витрачено 6 768,29 тис. грн. За кошти місцевого бюджету в першому півріччі безкоштовно харчувалися  149 учнів пільгового контингенту на суму 400,0 тисяч грн. На підвіз 77-и учнів та 10 - и вчителів до шкіл використано 171,55 тис. грн.;

-  загальні бюджетні асигнування закладам дошкільної освіти (846 дітей) становлять 34 865,58 тис. грн. по загальному та спеціальному фондах та спеціальному фонді (власні надходження – 4 064,2 тис. грн.  Обласні кошти на капітальні ремонти склали  1160,0 тис. грн. За рахунок міського бюджету у розвиток дошкільних закладів громади направлено 15 255,324 тис. грн.;

- в Татарбунарському Будинку дитячої та юнацької творчості працюють 76 гуртків, в яких виховуються 1170 дітей;

-  в Татарбунарській дитячо-юнацькій спортивній школі працюють спортивні секції гандболу, волейболу, баскетболу, футболу, вільної боротьби, шахів та шашок, в яких навчаються 367 учнів.

        Видатки на галузь культури у звітному періоді  з місцевого бюджету склали – 4 358,5 тис. грн. (в тому числі, на забезпечення діяльності бібліотек – 504,8 тис. грн., будинків культури – 783,3 тис. грн., музичної школи – 2 522,0 тис. грн., історико - краєзнавчого музею – 60,0 тис. грн.). На реалізацію заходів місцевої програми культурно-масових та мистецьких заходів на 2021 рік  використано 303,8 тис. грн.

       Для підтримки розвитку спорту із міського бюджету направлено кошти у сумі 895,3 тис. грн., що дозволяє утримувати комунальний заклад  «Спортивний клуб Татарбунари», у складі якого працюють шахово-шашковий клуб ім. В. Максимчука, три футбольні команди (дві ФК ім. В. Тура та ФК «Татарбунари»). Протягом півріччя футбольні команди взяли участь у ряді товариських футбольних іграх, регіональних чемпіонатах, на що витрачено 322,2 тис. грн. Для місцевих спортсменів придбано  комплекти спортивної форми на суму 49,0 тис грн., спортивний інвентар – 49,5 тис. грн.,  матеріали для нагородження учасників спортивних змагань – 16,0 тисяч грн.

      У сфері оздоровлення та відпочинку дітей Татарбунарська міська рада спрямувала свою фінансову підтримку комунальному підприємству «Дитячий оздоровчий заклад «Зорька» в розмірі 800,2 тисяч грн.  З  метою зміцнення  матеріально - технічної  бази закладу  за перше півріччя придбано будівельні  та господарчі матеріали, постільна білизна, кухонний посуд, відеоапаратура, пральна машина та міксер, паливно-мастильні матеріали на суму 245,5 тисяч грн.

      Кошти місцевого бюджету  у розмірі 77,4 тисяч грн. були використані у сфері охорони навколишнього середовища на проведення санітарних заходів з благоустрою стихійних звалищ, а також висадження нових зелених насаджень на території громади.

       Узагальнюючи аналіз виконання програми, Любов Лютикова відмітила, що всі заходи, які проводилися в  її  рамках,  були спрямовані на забезпечення позитивних результатів та сталого розвитку Татарбунарської міської територіальної громади.

       В рамках  цього ж засідання виконкому були також розглянуті підсумки виконання місцевого бюджету за перше півріччя поточного року, стан здійснення виконавчим комітетом міської ради делегованих повноважень органів виконавчої влади за  цей період, окремі аспекти повноважень старост сіл Татарбунарської громади та цілий ряд питань у сфері захисту прав дітей.

      

IMG 8323IMG 8323IMG 8323IMG 8323IMG 8323IMG 8323IMG 8323IMG 8323