В районній газеті «Татарбунарський вісник» № 3 від 26 січня 2019 року була опублікована стаття жительки міста Татарбунари Людмили Кобушкіної «Мешканці міста обурені якістю послуг комунальників».

       Повідомляємо з приводу цього наступне. Послуги з вивезення твердих  побутових відходів в місті Татарбунари надає комунальне підприємство «Водопостачальник» Татарбунарської міської ради за результатами  конкурсу, проведеного виконавчим комітетом Татарбунарської міської ради  на надання послуги з вивезення твердих  побутових відходів від населення, підприємств, установ, організацій м. Татарбунари та згідно рішення  виконавчого комітету Татарбунарської міської ради від 28.04.2011 р. № 97.  Упродовж 2011-2019 рр.  КП «Водопостачальник» надавались послуги з вивезення твердих  побутових  у таких обсягах:

-  2015 рік: 2157,54 тонн./194,1 тис.грн.;

-  2016 рік: 1953,116 тонн/175,7 тис. грн.;

 - 2017 рік: 1936,212 тонн/174,2 тис. грн.;

-  2018 р.-1936.213 тонн/174,2 тис. грн.

 Проблема з вивезенням твердих побутових відходів (ТПВ) в місті дійсно існує і пов’язана з наступними факторами.

По-перше, на сьогоднішній день існує проблема наявності необхідного спеціалізованого транспорту. Вивезення ТПВ КП «Водопостачальник»  здійснюється від всіх груп споживачів м. Татарбунари двома транспортними засобами:

- контейнеровозом ГАЗ-53 з боковою загрузкою, 1983 р. випуску із вантажопідйомністю бункера 4000 кг. Відстань маршруту по факту складає 11 км (кілометраж від гаражу до звалища і в зворотньому напрямку) за одну ходку в середньому за 2 години. При вивезенні ТПВ задіяні - 1 водій і 1 вантажник. Графік роботи – в літній період три рази на тиждень, в зимовий період – 2 рази на тиждень. Контейнеровоз вивозить за одну ходку 13 контейнерів. Всього на балансі  КП «Водопостачальник» 60 контейнерів, місткість кожного – 0,75 куб. м.

- вантажним самоскидом ГАЗ-53 1983 р. випуску, вантажопідйомністю 4500 кг. Відстань маршруту по факту складає 22 км (кілометраж від гаражу до сміттєзвалища і в зворотньому напрямку) за одну ходку в середньому за 3 години. При вивезенні ТПВ задіяні один водій і два вантажника. Графік роботи – один раз на тиждень. Самоскид вивозить ТПВ насипом.

 З метою зрушення цієї проблеми, міська рада планує подальше технічне переоснащення цієї сфери, а саме в 2019 році ми плануємо придбання більш сучасного спецтранспорту та іншого технічного  обладнання.  Сьогодні  велику  допомогу   в цьому напрямку  місту надає народний депутат України Віталій Барвіненко: з-за сприяння народного депутата нашому місту виділено кошти із державного бюджету у розмірі 1 млн. гривень на придбання сучасного сміттєвоза. Освоєння цих бюджетних коштів дозволить покращити  надання послуг населенню з вивезення твердих побутових відходів.

По-друге, існує також проблема низького рівня охоплення населення міста Татарбунари підписанням договорів на вивезення твердих побутових відходів. Так, станом на початок 2019 року цей рівень складає близько 30%. На даний час виконавчий комітет Татарбунарської міської ради вивчає практику укладання публічного договору на вивезення твердих побутових відходів та готує відповідний проект рішення  Татарбунарської міської ради. Відразу планується проведення широкої роз’яснювальної компанії  серед населення та юридичних осіб міста щодо необхідності укладання договорів на вивезення твердих побутових відходів, а це  публікації відповідних матеріалів в пресі, офіційному веб-сайті міської ради та сторінках мережі Facebook.

З метою  застосування більш системного підходу до утримування міста  в належному санітарному стані в комунальному підприємстві «Водопостачальник»  розробляється схема санітарної очистки території міста Татарбунари, змістом якої буде регламентація порядку проведення усіх видів робіт із санітарного очищення та прибирання в місті, організації  збирання та вивезення твердих побутових відходів; розміщення контейнерних площадок в місті; застосування систем і методів збирання твердих відходів. Схема також буде визначати  кількість спеціально обладнаного  транспорту для збирання  і перевезення відходів та  необхідного інвентарю для здійснення всіх видів робіт із санітарної очистки. Дія схеми  буде розрахована  на 25 років із акцентуванням на першочергові п`ять років та визначенням довгострокових заходів.

 В рамках задіяння нових методів та підходів у сфері наведення санітарного порядку в місті,  в 2018 році була продовжена діяльність із  введення нових стандартів у сфері поводження з твердими побутовими відходами - експериментального проекту з роздільного збирання твердих побутових відходів. На початковому етапі  сортування здійснювалося на території двох міських контейнерних площадок із збирання та вивезення відходів  по одному виду відходів за схемою «окремо пластик» та «окремо всі інші види відходів». Станом на січень 2019 року кількість таких площадок із окремого збору відходів  збільшилася в місті до семи. Поступово таке сортування буде розширюватися на всю територію міста,  і жителі нас в цьому підтримують.  

    І, третьою суттєвою проблемою є те, що тарифи якими КП «Водопостачальник» користується сьогодні,  не відшкодовують витрат, що несе  комунальне підприємство. Рівень відшкодування доходами фактичної собівартості послуг з вивозу твердих побутових відходів  сягає 26,8%.

      З приводу цього фактору зазначаємо, що тарифи  КП «Водопостачальник» на вивезення твердих побутових відходів погоджені рішенням виконавчого комітету Татарбунарської міської ради від 29.05.2013 р. № 78 і становлять на  місяць в розмірі:

- населення та приватний сектор з двору - 10,8 грн.;

- населення приватний сектор 1 особа - 5,42 грн.;

- населення комунальний сектор 1 особа  - 5,04 грн.

 Тариф на вивезення  одного контейнера з твердими побутовими відходами від бюджетних та інших підприємств, установ та організацій міста, затверджений  рішенням виконавчого комітету  Татарбунарської міської ради від 18.03.2011 року № 48 «Про погодження тарифів КП «Водопостачальник» на вивіз твердих побутових відходів для населення в м. Татарбунари» та складає 63 грн. до сьогоднішнього часу.

Норми накопичення побутових відходів в м. Татарбунари затверджені рішенням Татарбунарської міської ради від 18.03.2011 р. № 48 і на момент формування тарифу в 2013 році не переглядались.

Тарифи на послуги з вивезення ТПВ були затверджені без планованого розрахунку собівартості послуги, а на підставі тарифів, затверджених для СПД-ФО «Баргутін Є.Г.», який надавав послуги з вивезення ТПВ на території м. Татарбунари до 01.04.2011 року. 

 Для визначення планованого обсягу вивезення ТПВ були використані техніко-економічні показники транспорту, який займається наданням послуг з вивезення ТПВ і середня щільність твердих побутових відходів, яка була вирахувана на підставі рішення виконавчого комітету  Татарбунарської міської ради  від 18.03.2011 року № 48. Так як,  КП «Водопостачальник» м. Татарбунари самостійно не розробляло плановані тарифи на послугу з вивезення ТПВ,  облік наданих послуг ведеться виходячи із вартості вивезення контейнера з ТПВ та 100 кг відходів для всіх груп споживачів, замість визначення вартості послуги для кожного споживача виходячи із норм накопичення для мешканців і підприємств, установ та організацій міста.

Також треба враховувати, що на даний час зросла собівартість  послуг через підвищення цін на електроенергію, комплектуючі матеріали, паливно-мастильні матеріали, збільшення розміру мінімальної заробітної плати, вартість договірних послуг. Так фактична ціна на електроенергію  з 01.01.2018 р. складає 2,20 грн./кВт. год. У діючих тарифах вартість електроенергії становить 0,82/ кВт. год. (ріст на 268%) Зросли ставки податків, вартість матеріалів на 298%, паливо мастильних матеріалів на 280%. У діючих тарифах фонд оплати праці розрахований на основі законодавчо встановленого середньозваженого розміру мінімальної заробітної плати, що діяв на дату встановлення тарифу та складав 939 грн. та з врахуванням відповідних галузевих коефіцієнтів - (ріст на 607%).

 Отже, діючі тарифи на послуги  не можуть виконувати свого економічного призначення щодо забезпечення вивозу твердих побутових відходів, а також стабільної, безперебійної роботи централізованого водопостачання і водовідведення, очистки стічних вод  в зв’язку з цим, та враховуючи Постанову Кабінету Міністрів  від 01.065.2011року № 869 «Про забезпечення  єдиного підходу  до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» виникає необхідність  розроблення та затвердження  економічно обґрунтованих тарифів на  вивезення твердих побутових відходів.

Тому, за відповідним дорученням КП «Водопостачальник» розрахувало економічно обґрунтовані планові витрати на послуги з вивезення твердих побутових відходів та подало клопотання до Татарбунарської міської ради щодо встановлення нового тарифу, затвердження якого буде здійснюватися відповідно до вимог чинного законодавства.

Враховуючи  те, що на території міста та на його околицях періодично утворюються стихійні сміттєві звалища, що викликано низьким рівнем підписання населенням міста договорів на вивезення твердих побутових відходів, Татарбунарська міська рада поставила завдання  на стовідсотковому рівні охопити  домогосподарства (приватний сектор та багатоповерхові будинки), підприємства, установи та організації міста підписанням договорів на дані послуги комунального підприємства «Водопостачальник», до чого ми і закликаємо всіх жителів міста.     

IMG 2074IMG 2074IMG 2074IMG 2074IMG 2074IMG 2074

Ежегодная традиция материального  вознаграждения  участников  боевых действий на территории других государств воплощается в жизнь в рамках  действия специальной целевой  городской программы «Милосердие в действии». В этом году количество  тех, кому была адресована такая материальная помощь, увеличилась  с прошлогодних 31-го участника боевых действий до 38-ми. Размер помощи составил 500 гривен каждому.  Все моменты, касающиеся её получения, а также и другие вопросы чествования  воинов-интернационалистов в нашем городе, были обсуждены  заблаговременно празднику  городским головой Андреем Глущенко и  председателем районного Союза ветеранов Афганистана Леонидом Вторенко.

       Ещё больше 35-ти участников боевых действий  получили материальное вознаграждение 15 февраля из рук руководителей района: председателя Татарбунарского районного совета Виктора Донкоглова и председателя Татарбунарской районной государственной администрации Руслана Питака в торжественной обстановке  в ходе праздничного концерта на сцене районного Дворца культуры.

        Во время вручения было видно, что   многим  из них трудно было подниматься на сцену. Осознавая степень полученных ими ранений, которые до сих пор дают о себе знать, - мы, живущие с ними рядом,   с каждым годом всё больше понимаем величину их подвига, мужества и стойкости, которые они проявляли  защищая чужих людей на чужой земле, помня о рубежах своей Родины.

       Поэтому слова благодарности  за нелегкую военную службу в напряжённых регионах  нашей планеты, проявленную воинскую доблесть,  выполненный интернациональный долг, сохранение мира и согласия между народами, -  много раз звучали в этот памятный и торжественный день в адрес мужественных воинов-интернационалистов.

       Наша задача – помнить и возвеличивать подвиг своих соотечественников, которые своим участием останавливали кровопролитие, преграждали путь терроризму, оказывали помощь народам, оказавшимся в хаосе войны, а главное: возвращали жизнь на таких территориях  в мирное русло.

Фото Владимира Акимова

DSCN1137DSCN1137DSCN1137DSCN1137DSCN1137DSCN1137

  33-а сесія Татарбунарської міської ради, яка пройшла сьогодні 15 лютого, стала першою черговою сесією в новому році, перед цим  в січні депутати збиралися на позачергову 32-у сесію з метою внесення змін і доповнень до міського бюджету на 2019 рік, про що детально повідомлялося.

      Незважаючи на досить насичений порядок денний пленарного засідання, з розглядом 45-ти питань різного характеру, міський голова Андрій Глущенко та депутати вирішили надати слово активній громадянці міста Людмилі Кобушкіній.  Підкресливши свою небайдужість до проблем міського розвитку, виступаюча розповіла депутатам про кращі можливості міста Татарбунари у сфері наведення санітарного порядку, якщо в місті буде запроваджено публічний договір на вивезення побутових відходів, сторонами якого будуть Татарбунарська міська рада і всі жителі міста з однієї сторони та комунальне підприємство «Водопостачальник» - з іншої.  У зверненні до депутатів було акцентовано на невідповідному рівні охоплення  жителів міста окремими договорами щодо користування даними комунальними послугами, а також існуючих проблем з їх оплатою.

  Депутати виявили зацікавленість до цієї пропозиції  і підтримали необхідність більш детального вивчення цього питання, додаткову інформацію з чого надали в ході виступу заступник міського голови Олександр Лєсніченко,  головний спеціаліст-юрист Віталій Борденюк та директор КП «Водопостачальник» Тамара Кобушкіна.

  В ході подальшої роботи депутати підвели підсумки виконання міського бюджету за 2018 рік, внесли зміни та доповнення до бюджету нинішнього року, затвердили програму соціально-економічного та культурного розвитку міста Татарбунари на 2019 рік та прийняли великий блок рішень з майнових та земельних питань.

  Більш детально про цю роботу депутатів  буде в найближчий період.

IMG 6762IMG 6762IMG 6762IMG 6762

 

   В конце минувшего года, на очередной сессии Татарбунарского городского совета, депутаты  приняли  решение о создании  нового коммунального учреждения  горсовета «СПОРТИВНЫЙ КЛУБ ТАТАРБУНАРЫ». Этим же решением был утверждён и его статут, определяющий  организационно-правовой статус учреждения, цели и предмет деятельности, структуру, права и обязанности, а также  его материально-техническую базу.

       На сегодня решение воплощено в жизнь, чему предшествовала кропотливая организационная работа по ликвидации коммунальных учреждений «Городской шахматно-шашечный клуб им. В.Н.Максимчука» и стадиона «Колос», решению вопросов финансирования нового учреждения и обеспечению координации организационных мероприятий, направленных на  начало и дальнейшую деятельность спортивного клуба. Конечно, остановленные в своей самостоятельной деятельности городской шахматно-шашечный клуб и городской стадион никуда не делись, они стали основой для создания нового спортивного учреждения и  вошли в его состав как главные структурные подразделения.

       Итак, с января 2019 года в нашем городе есть свой базовый спортивный клуб, имеющий одноимённое название с городом, и это звучит жизнеутверждающе. Городской голова Андрей Глущенко, по чьей инициативе и создавался спортивный клуб, считает, что городская власть должна воплотить все посильные для себя пути расширения возможностей жителей города заниматься физкультурой и спортом. Для достижения этих целей  городской совет, третий год подряд,  направляет свои усилия на решение таких первоочередных задач в указанной сфере, как:

- возобновление полноценной спортивной жизни городского стадиона  «Колос»: так, например, только  за  минувший год за средства городского бюджета на стадионе был проведен целый комплекс работ по его благоустройству, включающий в себе, реставрацию футбольного поля, приведение в порядок зрительской зоны, приобретение и установку новых футбольных металлических ворот, машинки для размётки футбольного поля, футбольных мячей, - что позволило в июне 2018 года, впервые за последние 10 лет, возобновить футбольные игры;

- возрождение футбольных традиций города: таких, которыми славился татарбунарский край в годы жизни знаменитого руководителя сельскохозяйственного предприятия им.Татарбунарского восстания Тура Василия Захаровича. Городским советом создано две городские футбольные команды: взрослую и детскую, постепенно улучшаются условия их деятельности (приобретены новые формы, необходимое оборудование), из городского бюджета осуществляется финансирование  футбольных   турниров  в городе,  а также участие городских футбольных команд  в спортивных соревнованиях за пределами района.   Их успешная деятельность  уже неоднократно  подтверждалась многочисленными победами;

                                                                                

- создание благоприятных условий для развития такого вида спорта, как  шахматно-шашечные спортивные игры:  за средства городского бюджета  в 2018 году проведено благоустройство летней плошадки, с выложенной новой тротуарной плиткой и воспроизведением шахматной доски, установкой скульптурной композиции металлических шахматных фигур и песочных часов на территории центрального городского парка;  финансируются  все  спортивные соревнования в городе   по этому виду спорту,   а также  участие городских спортсменов в выездных соревнованиях.

         Поддержку  физкультуры и спорта Татарбунарский городской совет осуществляет в рамках  отдельных  городских программ «Развитие  шахмат и шашек в  городе Татарбунары»  и «Развитие  футбола в городе Татарбунары».

        Особенные акценты в этой важной сфере жизнедеятельности нашего города  и призвано поставить новому спортивному учреждению «СПОРТИВНЫЙ КЛУБ ТАТАРБУНАРЫ».

27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n27849274 498410080554928 1273612097 n

     Затверджений депутатами міської ради наприкінці минулого року, головний фінансовий документ міста на новий річний період в завершеному вигляді заключав в собі наступні фінансові показники: доходи у сумі 18 294 200 гривень, в тому числі доходи загального фонду – 18 245 800 гривень, доходи спеціального фонду – 48 400 гривень; видатки міського бюджету - 18 294 200 гривень, в тому числі видатки загального фонду – 15 770 800 гривень, видатки спеціального фонду – 2 523 400 гривень. Дефіцит міського бюджету виписано на рівні 2 475 000 гривень.
Проведення змін та доповнень до головного фінансового плану діяльності міської ради на нинішній рік, прийнятого у такому вигляді, було викликане необхідністю розподілу вільного залишку коштів, які переводилися з минулорічного бюджету в бюджет 2019 року у сумі 8 178 781 гривень, в тому числі субвенцій з державного бюджету на продовження будівництва ВНС (водонапірно-насосоної станції) - 5 376 073 гривень та придбання сміттєвозів – 1 000 000 гривень, отриманих містом завдяки активній діяльності народного депутата України Віталія Барвіненка. 
Зміни та доповнення, проведені депутатами на позачерговій сесії, торкнулися таких частин міського бюджету, як фінансування, розподіл видатків, міжбюджетні трансферти, розподіл витрат бюджету на реалізацію місцевих програм та розподіл коштів бюджету розвитку за об’єктами у 2019 році. Так, кошти вільного залишку були спрямовані на фінансування міської програми «Правопорядок» (придбання для міста відеокамер); встановлення водонапірних башт Рожновського на вулицях Суворова та Борисівська; придбання сміттєвих баків, насосів; виготовлення проекту буріння нової свердловини в місті, а також проектної документації на спортивний майданчик по міні футболу та будівництво виставкового залу на території колишньої Татарбунарської фортеці; здійснення капітального ремонту дорожнього покриття по вулиці Київська (від вулиці Степова до вулиці Ізмаїльська) та придбання необхідного технічного обладнання для КП «Водопостачальник».
Крупними інвестиційними проектами було визначено, як зазначено вище, продовження будівництва ВНС та придбання сміттєвозів, із спрямованими на ці потреби коштами, отриманими із державного бюджету.
Цим же рішенням депутати визначили розміри фінансової підтримки Татарбунарською міською радою сфери освіти, медицини та соціального захисту міста, які надаються у вигляді субвенцій районному бюджету, а саме: 
- дошкільним закладам освіти на придбання вугілля (355 000),
- відділу освіти Татарбунарської РДА на придбання: матеріалів для дитсадка «Колосок» (19 000) та придбання меблів для дитсадка «Колосок» (10 000),
- Татарбунарській центральній районній лікарні на придбання медичного біохімічного аналізатора (25 000),
- для Татарбунарського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів –гімназія» на придбання інтерактивного обладнання (25 000), 
- для Татарбунарської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім..В.З.Тура на придбання матеріалів для 8-Б класу (15 000),
- для перерахування Одеському обласному бюджету на утримання державного навчального закладу «Татарбунарське професійно-технічне аграрне училище» (40 000),
- для Будинку милосердя територіального центру Татарбунарської РДА (15 0000).

51335018 344090063104377 4732990828467716096 n51335018 344090063104377 4732990828467716096 n51335018 344090063104377 4732990828467716096 n