По благословенню настоятеля Свято-Успенського храму міста Татарбунари, благочинного Татарбунарського округу, протоієрея о.Віталія  завтра, 19 січня 2019 року, в  день Святого Богоявлення в місті Татарбунари  будуть проведені традиційні Водохресні купання.

Місце проведення:  Водохресна купальня біля підземного джерела води на честь Ікони Божої Матері «Живоносный источник», вулиця  23 серпня  1 Б, біля пам`ятника О.С.Пушкіну.

Початок заходу: 11.30  годин  дня.

IMG 3607IMG 3607IMG 3607

       На джерелі будуть проведені  урочистий  молебень та освячення води, після чого відбудуться  хрещенські купання.  На березі джерела будуть розгорнуті палатки, в яких можна буде переодягнутися і випити гарячого чаю. Також будуть чергувати  працівники  МНС та бригада скорої допомоги.

        Хрещенські купання пройдуть  за підтримки  Татарбунарської міської ради.

         

Виконавчий комітет

Татарбунарської міської ради

Управління майном комунальної власності та благоустрою Татарбунарської міської ради  розпочало практику виготовлення  паркових лавок силами  своїх працівників. Перші спроби, які були здійснені робочою бригадою  управління в минулому році, підтвердили  як можливість проведення таких робіт, так і їх якість та економічність. Для виготовлення лавок працівники обрали необхідний проект,  розрахували потрібні розміри та вирішили питання постачання  спеціальних металічних заготовок  і  дерев`яних деталей.  

      Після огляду  міським головою Андрієм Глущенко та заступником міського голови Олександром Лєсніченко  перших примірників лавок, управлінню було рекомендовано продовжити дану роботу. Як вважає, міський голова, такі самостійні вироби можуть стати добрим доповненням  до декоративних лавок, які замовляються міською владою на відповідних професійних площадках з метою благоустрою міста. Важливим фактором при цьому є і суттєва економія бюджетних коштів. Виготовлені власними силами лавки заплановано розмістити на території  двох зелених зон міста: в парку Пам`яті  та  парку імені Василя Тура.

       Необхідно зазначити, що паркові лавки - це не єдине обладнання, яке самостійно виготовляють  працівники УМКВБ міської ради. Протягом останнього часу в робочій практиці  цієї міської служби  вдало використовуються  різні інженерно-технічні рішення, застосовуються успішно освоєні технології і методи для виготовлення  багатьох інших  споруд  та атрибутів  як паркової інфраструктури, так і технічного обладнання для інших сфер  міського благоустрою. Сприятливою умовою для такої роботи є повна підтримка нових  ідей, що впроваджуються  вмілими працівниками, і зі сторони керівника  Управління майном комунальної власності та благоустрою Татарбунарської міської ради  Ольги Даскалєску.

IMG 4534IMG 4534IMG 4534IMG 4534IMG 4534

Тим більше, якщо це діти та  молодь нашого міста, які завжди приходять із дорослими з добрими новинами, ідеями, або привітаннями. Два дитячих художніх колективи під керівництвом  творчих працівників районного Будинку культури та Будинку дитячої творчості міста Татарбунари,  зберігаючи  народні традиції,   завітали до міської ради з щедрівками та колядками.

       «Добрий вечір тобі, пане-господарю. Радуйся, ой радуйся земле. Син Божий народився», - слова, які знають сьогодні не тільки на нашій рідній землі, а також і дуже багато людей  в різних країнах, - закликали до сесійної зали міської ради  як представників колективу, так і тих жителів міста, які перебували в цей час в приміщенні міської ради. Красиві вітання дітей і дорослих були сповнені великим оптимізмом,  особливим душевним світлом і міцною надією на  перемогу добра і  любові. Міський голова Андрій Глущенко подякував всім учасникам  новорічно-різдвяних щедрувань за чудовий виступ, побажав  їм  творчих успіхів та вручив  солодкі подарунки. 

       Міська рада відповідно до  діючих міських програм старається підтримувати  діяльність таких дитячих колективів, які розвивають народну творчість і збагачують культуру нашого краю. В рамках співпраці з Будинком дитячої та юнацької творчості із року в рік міською радою здійснюються  різні гуманітарно-економічні проекти, метою яких є створення сприятливих умов для діяльності  як педагогічного колективу, так і в цілому стабільного функціонування такого  сучасного центру впровадження дитячих мрій та ідей, яким є Будинок дитячої творчості міста Татарбунари.

IMG 6525IMG 6525IMG 6525IMG 6525IMG 6525IMG 6525

Такими словами Татарбунарский городской голова Андрей Глущенко  поддержал  инициативу жителя нашего города, одного из членов исполнительного комитета Татарбунарского городского совета, рассмотреть возможность  увековечивания  памяти о жителях города Татарбунары, которые принимали участие в  Первой мировой войне.

        Инициатор  этого предложения пришёл  в городской совет с фотографией  своего  деда и рассказал о том, что в нынешний час в его семье  стараются бережно относиться к истории  своего рода, часто вспоминают и пересказывают, известные им, различные  истории и  важные вехи  в жизни старших поколений  их семьи. И, если воспоминания многих жизненных сюжетов   из жизни родителей и дедов имеют характер подробного рассказа, то совсем скупой на факты, а оттого и  малопонятной  страницей в семейной истории  является участие деда в Первой мировой войне. «От отца и матери известно, что дед воевал на фронтах первой мировой, но совсем ничего не знаем о его тяжёлых солдатских дорогах, а ведь он их прошёл и вернулся  живым в родные края. Да и про ту войну, что мы знаем?! Лишь несколько упоминаний  из школьных лет, что была она страшной и тяжёлой, что в орбиту войны было втянуто много государств, что её последствия были разрушительными для основных её участников. Но, в нашем городе, я уверен, не один мой дед был там. Все, кто был, - им пришлось нелегко, они  испытали на себе силу нового оружия, были на передовой, шли в атаки, оборонялись и готовились к новым столкновениям с противником в холодных окопах, они защищали свою родную землю и мы обязаны вспомнить их имена», - поделился своими впечатлениями собеседник городского головы.

Рішення з даного питання стало єдиним  на позачерговому засіданні виконавчого комітету Татарбунарської міської ради, яке було проведено наприкінці минулого року. Відповідно до прийнятого рішення передвиборну агітацію в місті можна буде розміщувати у встановлений законодавством термін в наступних місцях:

вулиця  Горького:   інформаційна тумба біля готелю «Зустріч»;

вулиця Горького:     інформаційний стенд біля будинку ТОВ «Татарбунарське РБТІ (районне

                                   бюро технічної інвентаризації)  та РОН (реєстрації об’єктів нерухомості)»;

вулиця Князєва:       інформаційний стенд на міському стадіоні «Колос»;

вулиця Стаханова:   інформаційний стенд біля будинку № 2;

вулиця Тура:             інформаційний стенд на будівлі колишньої Татарбунарської сукняної

                                   фабрики.

        Для розміщення агітаційних палаток відведено місця: 

вулиця Горького:  біля магазину «Універмаг» Татарбунарської райспоживспілки;

вулиця Горького:  біля кафе «Минутка» Татарбунарської райспоживспілки;

центральна площа міста;

вулиця  Князєва:  біля міського стадіону «Колос».

        Підставою для прийняття цього рішення стали стаття 40, частина шоста статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стаття 59 Закону України «Про вибори Президента України» та  постанова Верховної Ради України від 26 листопада 2018 року № 2631 «Про призначення чергових виборів Президента України».